romea - logo
26. února 2020 (středa)
svátek má Dorota
Loading
rozšířené vyhledávaní

EU se částkou 700.000 eur podílí na nové pomoci Romům v Evropě

Brusel/Budapešť, 7.10.2013 10:38, (ROMEA)

Evropská komise a Rada Evropy (RE) zahájily roční program, jehož cílem je částkou 700.000 eur (zhruba 18 milionů Kč) pomoci v některých zemích romským menšinám. Cílem je usnadnit Romům přístup k bydlení, vzdělání, zdravotní péči a zaměstnání v Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku, Itálii a na Slovensku. Tedy v zemích s výraznou romskou populací.

"Integrace Romů není jen problém k řešení, je to i příležitost k ekonomickému a sociálnímu rozvoji," prohlásil při oficiálním vyhlášením programu Romact v Budapešti maďarský eurokomisař pro zaměstnanost a sociální věci László Andor, jehož citovala agentura AFP. Díky pomoci místním úřadům by se měla podle komisaře zmenšit propast mezi Romy a zbytkem společnosti.

Projekt financovala vedle Evropské komise a Rady Evropy se sídlem ve Štrasburku také nadace Open Society amerického finančníka, ekonoma a filantropa George Sorose. Ten je původem z Maďarska.

V Evropě nyní žije deset až 12 milionů Romů, jsou tedy největší etnickou menšinou na starém kontinentu. Většina z nich žije v Evropské unii.

Přečteno: 644x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

EU, Projekty, FinanceHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo