romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

EU se částkou 700.000 eur podílí na nové pomoci Romům v Evropě

Brusel/Budapešť, 7.10.2013 10:38, (ROMEA)

Evropská komise a Rada Evropy (RE) zahájily roční program, jehož cílem je částkou 700.000 eur (zhruba 18 milionů Kč) pomoci v některých zemích romským menšinám. Cílem je usnadnit Romům přístup k bydlení, vzdělání, zdravotní péči a zaměstnání v Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku, Itálii a na Slovensku. Tedy v zemích s výraznou romskou populací.

"Integrace Romů není jen problém k řešení, je to i příležitost k ekonomickému a sociálnímu rozvoji," prohlásil při oficiálním vyhlášením programu Romact v Budapešti maďarský eurokomisař pro zaměstnanost a sociální věci László Andor, jehož citovala agentura AFP. Díky pomoci místním úřadům by se měla podle komisaře zmenšit propast mezi Romy a zbytkem společnosti.

Projekt financovala vedle Evropské komise a Rady Evropy se sídlem ve Štrasburku také nadace Open Society amerického finančníka, ekonoma a filantropa George Sorose. Ten je původem z Maďarska.

V Evropě nyní žije deset až 12 milionů Romů, jsou tedy největší etnickou menšinou na starém kontinentu. Většina z nich žije v Evropské unii.

Přečteno: 698x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

EU, Projekty, FinanceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo