romea - logo
20. listopadu 2019 (středa)
svátek má Nikola
Loading
rozšířené vyhledávaní

EU se částkou 700.000 eur podílí na nové pomoci Romům v Evropě

Brusel/Budapešť, 7.10.2013 10:38, (ROMEA)

Evropská komise a Rada Evropy (RE) zahájily roční program, jehož cílem je částkou 700.000 eur (zhruba 18 milionů Kč) pomoci v některých zemích romským menšinám. Cílem je usnadnit Romům přístup k bydlení, vzdělání, zdravotní péči a zaměstnání v Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku, Itálii a na Slovensku. Tedy v zemích s výraznou romskou populací.

"Integrace Romů není jen problém k řešení, je to i příležitost k ekonomickému a sociálnímu rozvoji," prohlásil při oficiálním vyhlášením programu Romact v Budapešti maďarský eurokomisař pro zaměstnanost a sociální věci László Andor, jehož citovala agentura AFP. Díky pomoci místním úřadům by se měla podle komisaře zmenšit propast mezi Romy a zbytkem společnosti.

Projekt financovala vedle Evropské komise a Rady Evropy se sídlem ve Štrasburku také nadace Open Society amerického finančníka, ekonoma a filantropa George Sorose. Ten je původem z Maďarska.

V Evropě nyní žije deset až 12 milionů Romů, jsou tedy největší etnickou menšinou na starém kontinentu. Většina z nich žije v Evropské unii.

Přečteno: 641x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

EU, Projekty, FinanceHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo