romea - logo
21. června 2019 (pátek)
svátek má Alois
Loading
rozšířené vyhledávaní

Fico odmítá výtky za kritiku národnostních menšin

Bratislava, 4.3.2013 17:27, (ROMEA)
Vlevo Robert Fico (FOTO:Presidential Press and Information Office).
Vlevo Robert Fico (FOTO:Presidential Press and Information Office).

Slovenský premiér Robert Fico se dnes ohradil proti kritice, kterou vyvolal jeho nedávný výrok o "vydírání", jemuž je prý vystaven stát ze strany národnostních menšin. V rozhovoru pro list Új Szó Fico řekl, že jeho slova nebyla správně pochopena.

Na konferenci ke 150. výročí založení Matice slovenské Fico minulý týden prohlásil, že etnické, názorové nebo národnostní menšiny jen natahují ruce a vydírají vládu. Tvrdil, že tato praxe se musí změnit a že nezávislý stát nebyl založen přednostně pro menšiny. Jeho slova vyvolala kritiku maďarské, ale i české menšiny na Slovensku. Ze Štrasburku zazněly i výtky poslanců Evropského parlamentu.

V rozhovoru pro dnešní vydání listu Új Szó, maďarský deník vycházející v Bratislavě, Fico konstatoval, že v kritizovaném projevu měl na mysli jen "nevydařený projekt jedné z menšin", který finančně podpořil stát. "Odmítám, že bychom to měli vidět tak, jako by se to vztahovalo na každého," řekl premiér. "Byl to konkrétní případ a mrzí mě, že to někdo interpretoval jinak."

Podle slovenského tisku ale předseda slovenské vlády o žádném konkrétním projektu v projevu nehovořil. Na tuto námitku dnes Fico reagoval slovy, že onen případ "nechtěl konkrétně rozvádět". Pro Slovensko je podle Fica prvořadé, aby status quo ve vztahu k národnostním menšinám zůstal zachován.

Přečteno: 724x
 

Kam dál:

Štítky:  

Fico, menšinyHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo