romea - logo
27. října 2020 (úterý)
svátek má Šarlota / Zoe

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Finance Zlatého úsvitu jsou v hledáčku řecké justice

Atény, 9.10.2013 9:59, (ROMEA)

Na financování řecké neonacistické strany Zlatý úsvit si chtějí posvítit řečtí vyšetřovatelé. Bankovní účty strany budou podrobeny finanční kontrole, informovala agentura AFP.

Finanční kontrolu nařídili vyšetřující soudci, kteří se aktivitami strany zabývají v souvislosti s vraždou populárního zpěváka Pavlose Fisase z poloviny září. Následovalo zatčení dvou desítek členů Zlatého úsvitu včetně jeho šéfa Nikolaose Michaloliakose.

Soudci požádali daňové vyšetřovatele, aby zpětně za posledních deset let zkontrolovali pohyby na bankovních účtech strany a na kontech šesti jejích obviněných poslanců. Předmětem kontroly má být údajně podezření na zpronevěru a praní špinavých peněz.

Šest z 18 poslanců strany bylo minulý týden obviněno z příslušnosti k "zločinnému spolčení" nebo řízení takové organizace. Soudci také požádali o zrušení poslanecké imunity dalších tří poslanců Zlatého úsvitu. Tuto žádost parlament posoudí ve čtvrtek.

Přečteno: 271x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zlatý úsvit, Řecko, Neonacismus, Rasismus, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo