romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Fotbalová ikona Thierry Henry kvůli rasismu opouští sociální sítě! Vyzval majitele, aby proti nenávisti začali konečně něco dělat

29.3.2021 19:25
Thierry Henry (FOTO: Wikimedia Commons, joshjdss)
Thierry Henry (FOTO: Wikimedia Commons, joshjdss)

Bývalá francouzská fotbalová legenda, ikona Arsenalu Londýn Thierry Henry, je znechucen děním na sociálních sítích. Nelíbí se mu benevolence vůči uživatelům, kteří se vyjadřují rasisticky nebo někoho šikanují. Proto se rozhodl, že všechny sociální sítě opouští.

„Ahoj kluci, od zítřejšího rána už nebudu na sociálních médiích dokud nebudou odpovědní lidé regulovat své platformy se stejnou energií a dravostí, jako to dělají v současné době, když porušujete autorská práva,“ napsal Henry na Instagram. "Objem rasismu, šikany a následných duševních problémů jednotlivců je příliš toxický, než aby byl ignorován," dodal Thierry Henry.

To nenechal bez povšimnutí trenér anglické fotbalové reprezentace Gareth Southgate.

„Myslím, že by o tom měli přemýšlet všichni hráči a všichni vysoce postavení lidé, kteří se mohou s takovou negativní pozorností setkat,“ citovala Southgatea agentura Reuters. „Ale jde i o malé děti, které jsou na internetu šikanovány. Každý by se měl zamyslet, jestli se chce něčemu takovému vystavovat,“ prohlásil Southgate.

Sám trenér anglických fotbalových reprezentantů je svým odmítavým postojem vůči sociálním sítím známý. Ostatně tento svět opustil již v roce 2013, kdy byl koučem jednadvacítky Anglie.

„Když budete mluvit s kterýmkoli trenérem u nás, k jejich hlavním starostem patří, že hráči přijdou do šatny a začnou si prohlížet mobily. Zrovna dohráli zápas a jsou zranitelní. Jsou unavení a co se dozvědí?“ uvedl Southgate.

Přestože je sám odpůrcem, svým svěřencům během letního mistrovství Evropy používat sociální sítě nezakáže. Sám se během srazu snaží odstřihnout od všech médií.

„Není to ideální, protože člověk pak neví, co se děje ve světě. Ale svět je lepší místo, když nečelíte těm negativním věcem,“ řekl Gareth Southgate.

Přečteno: 917x
 

Kam dál:

Štítky:  

Francie, Sport, Fotbal, Rasismus, Sociální sítě, ŠikanaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo