romea - logo
7. prosince 2021 (úterý)
svátek má Ambrož

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Google se omluvil za rasistické označení Bílého domu na svých mapách

Washington, 21.5.2015 11:35
Americký prezident Barack Obama během projevu u Lincolnova památníku ve Washingtonu, kde před padesáti lety Martin Luther King pronesl svou slavnou řeč
Americký prezident Barack Obama během projevu u Lincolnova památníku ve Washingtonu, kde před padesáti lety Martin Luther King pronesl svou slavnou řeč "I Have a Dream".

Mapy internetové společnosti Google po zadání hesla "nigger house" (negerský dům) odkazují na Bílý dům ve Washingtonu, který je sídlem amerických prezidentů. Nynější hlavou Spojených států je jako vůbec první černoch v dějinách Barack Obama, proto se má za to, že jde o rasistický čin neznámého vandala. Google se za toto pochybení omluvil a ukončil kvůli němu možnost provádět uživatelům internetu vlastní úpravy na svých mapách.

Mapy Googlu se stávají terčem podobných útoků opakovaně, například loni se u názvu berlínského náměstí Theodora Heusse ukazovalo i bývalé jméno po nacistickém vůdci Adolfu Hitlerovi.

Vyhledat Bílý dům pod hanlivým označením černochů bylo možné ještě během včerejšího dne. Google označení už ale smazal a za vzniklou situaci se omluvil.

Na počátku tohoto měsíce společnost Google oznámila, že kvůli rostoucímu počtu recesistických akcí i útoků proti svým mapám celosvětově pozastavila automatický schvalovací proces úprav mapových podkladů. Ty totiž v rámci zpřesňování a aktualizace dat mohou doplňovat nejen příslušní zaměstnanci technologického gigantu, ale i běžní internetoví uživatelé.

"Tato událost byla pro Google poslední kapkou a s definitivní platností ukončila podporu programu Map Maker, který uživatelům umožňoval provádět vlastní úpravy stránky Google Mapy," píše server Objevit.cz uveřejňující zprávy ze světa počítačů.

Jedním z posledních činů internetových vtipálků byla scéna zobrazující maskota Androidu, který močil na nakousnuté jablko, symbol společnosti Apple. Za operačním systémem Android stojí Google, který s Applem soupeří mimo jiné i na poli softwarového vybavení mobilních zařízení.

Přečteno: 840x
 

Kam dál:

Štítky:  

Washington, Google, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo