romea - logo
7. července 2020 (úterý)
svátek má Bohuslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Google zablokoval reklamní spoty straně Smer bývalého premiéra Fica. Měly podněcovat k nenávisti

24.2.2020 17:49
Robert Fico (FOTO: Xmetov)
Robert Fico (FOTO: Xmetov)

Společnost Google zablokoval zhruba tři desítky volebních reklam slovenské politické strany Smer, kteoru vede bývalý premiér robert Fico, kvůli tomu, že zkreslují pravdu a podněcují nenávist. Informoval o tom média..

Jednalo se převážně o bannerové reklamy, ale i o dvě videa zveřejněná na YouTube. Podle serveru Aktuality.sk Google zablokoval video, kde bývalý prezident Andrej Kiska tvrdí, že by po volbách prosadil přijetí tisíců uprchlíků. U stejného videa odmítl YouTube vyplácet finance za reklamu jeho autorům kvůli tomu, že podněcuje k nenávisti.

"Jako nový premiér všem ukážu, že jsme moderní a bohatá země. Přijmeme tisíce imigrantů. Máme morální povinnost pomoci těmto a podělit se s nimi o naše bohatství," tvrdil hlas podobný bývalému prezidentovi Slovenska Andreji Kiskovi ve videu zveřejněnou v kampani strany Smer.

Google důvod zablokování dalších reklamních spotů neuvedl, ale podle serveru Aktuality.sk se jedná o stejný důvod.

Podle předvolebních průzkumů Smer stále vede, ale postupně podporu ztrácí.

Podle průzkumu agentury AKO Focus by teď Smer získal 17,2 procenta hlasů a těsně za ním s 16,4 procenta hlasů by skončilo opoziční hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO). Andrej Kiska se svou stranou Za lidi by pravděpodobně získal 8,2 procenta hlasů.

Parlamentní volby se na Slovensku uskuteční 29. února.

Přečteno: 703x
 

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Slovensko, Politika, Nenávist, Xenofobie, Andrej KiskaHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo