romea - logo
29. března 2020 (neděle)
svátek má Taťána
Loading
rozšířené vyhledávaní

Google zablokoval reklamní spoty straně Smer bývalého premiéra Fica. Měly podněcovat k nenávisti

24.2.2020 17:49
Robert Fico (FOTO: Xmetov)
Robert Fico (FOTO: Xmetov)

Společnost Google zablokoval zhruba tři desítky volebních reklam slovenské politické strany Smer, kteoru vede bývalý premiér robert Fico, kvůli tomu, že zkreslují pravdu a podněcují nenávist. Informoval o tom média..

Jednalo se převážně o bannerové reklamy, ale i o dvě videa zveřejněná na YouTube. Podle serveru Aktuality.sk Google zablokoval video, kde bývalý prezident Andrej Kiska tvrdí, že by po volbách prosadil přijetí tisíců uprchlíků. U stejného videa odmítl YouTube vyplácet finance za reklamu jeho autorům kvůli tomu, že podněcuje k nenávisti.

"Jako nový premiér všem ukážu, že jsme moderní a bohatá země. Přijmeme tisíce imigrantů. Máme morální povinnost pomoci těmto a podělit se s nimi o naše bohatství," tvrdil hlas podobný bývalému prezidentovi Slovenska Andreji Kiskovi ve videu zveřejněnou v kampani strany Smer.

Google důvod zablokování dalších reklamních spotů neuvedl, ale podle serveru Aktuality.sk se jedná o stejný důvod.

Podle předvolebních průzkumů Smer stále vede, ale postupně podporu ztrácí.

Podle průzkumu agentury AKO Focus by teď Smer získal 17,2 procenta hlasů a těsně za ním s 16,4 procenta hlasů by skončilo opoziční hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO). Andrej Kiska se svou stranou Za lidi by pravděpodobně získal 8,2 procenta hlasů.

Parlamentní volby se na Slovensku uskuteční 29. února.

Přečteno: 658x
 

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Slovensko, Politika, Nenávist, Xenofobie, Andrej KiskaHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo