romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Hosting pro extremistický web White Media prý poskytl slovenský neonacista žijící v Dublinu

16.7.2012 11:57

Server Evropský rozhled přinesl zprávu o webu White Media, založenou na e-mailu, který jeho redakce obdržela - jak sama redakce Evropského rozhledu na úvod článku sděluje. "V minulém článku o slovenském neonacistovi Igoru Mižákovi jsme úplně náhodou zmínili i portál White Media, aniž bychom tušili, že Igor Mižák má s nimi skutečně mnoho společného," dodává server. Přinášíme část tohoto článku s odkazem na zdroj, s tím, že není v silách Romea.cz ověřit informace v článku obsažené:

Kdo si už nepamatuje, co jsou White Media zač, tak pro přiblížení připomeneme, že na tomto webu se například autoři článků netají svými sympatiemi k činům Anderse Behringa Breivika a čtenáři v diskusích projevují radost nad násilnou smrtí soudce Studničky, který poslal do vězení čtyři extrémisty za útok ve Vítkově, při kterém byla těžce popálena tříletá romská dívenka. Vyhrožují, že činy budou opakovat.

Autorka e-mailu píše:

Minule jste se ve svém článku zmínili snad náhodou o portálu White Media.

White Media hostují na DreamHost Webhostingu v Kalifornii, který zaplatil Igor Mižák, alespoň dle jeho e-mailové korespondence a předpokladu, že ke svému e-mailovému účtu měl přístup jen on sám, tedy že se nejedná o společný e-mail pro více osob.

Trochu mě mate, proč potvrzovací e-mail o zřízení hostingu oslovuje Igora Mižáka jménem Ron Thomas. Zřídil si snad fiktivní identitu, pod kterou si platí hostingy v Kalifornii nebo ho kryje ještě nějaká další osoba se stejným e-mailem  calloffreedom@gmail.com?

A proč některé weby uvádějí jeho adresu jako callforfreedom@gmail.com, když v hacnutých databázích je slůvko „for“ nahrazeno „of“? Možná jsou to detaily, ale mohou být důležité.

Že se jedná skutečně o portál White Media dosvědčuje i fakt, že potvrzovací e-mail od DreamHost Webhostingu mu přijel 21. února 2010 a podle whois výpisu byly white-media.info registrovány ve stejný den.

Přečteno: 1174x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Rasismus, Terorismus, MédiaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo