romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Útok v USA: Střílel právník v nacistické uniformě, na notebooku měl hákový kříž. Česká média o spojení s nacismem neinformovala

27.9.2016 17:22
Nathan Desai
Nathan Desai

Devět zraněných si vyžádal útok "frustrovaného právníka", který oblečený v nacistické uniformě v pondělí ráno kolem šesté hodiny v jihozápadním Houstonu na křižovatce u nákupního centra střílel po autech. Policie ho na místě zastřelila. Podle sousedů zastřelený muž, který se živil jako právník, působil, jako by trpěl paranoiou. O útoku informovala i česká média, spojení útočníka s nacismem však ve svých článcích neuvádí.

Šest z devíti zraněných bylo hospitalizováno se střelnými ranami, z toho jeden člověk se nachází v kritickém a druhý ve vážném stavu. Oba by měli útok přežít. Další tři lidé utrpěli lehká zranění způsobená střepy z rozbitého okna. Policejní vyšetřovatelé zjistili, že zneškodněný útočník Nathan Desai byl majitelem Porsche, ve kterém se našly zbraně. Zástupce policie v Houstonu Dwayne Ready potvrdil, že střelec na sobě měl v době útoku oblečení v "historickém vojenském stylu".

Pro Daily news Ready uvedl, že střelec měl na sobě nacistické symboly. Zbraně, které právník použil byly podle úřadů legálně pořízeny zhruba před pěti lety. V autě policie také našla notebook ozdobený hákovým křížem.

Policie dosud spekuluje nad motivem útoku, mluvčí FBI pro Daily news uvedl, že žádná spojitost s terorismem nebyla prokázána. Starosta města Sylvester Turner se domnívá, že byl právník „nespokojený“ a „byl buď propuštěn, nebo měl špatný vztah s advokátní kanceláří.“

VIDEO

Přečteno: 1558x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Policie, Nacismus, Útok, Zahraniční, USA, TerorismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo