romea - logo
14. prosince 2019 (sobota)
svátek má Lýdie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Útok v USA: Střílel právník v nacistické uniformě, na notebooku měl hákový kříž. Česká média o spojení s nacismem neinformovala

27.9.2016 17:22
Nathan Desai
Nathan Desai

Devět zraněných si vyžádal útok "frustrovaného právníka", který oblečený v nacistické uniformě v pondělí ráno kolem šesté hodiny v jihozápadním Houstonu na křižovatce u nákupního centra střílel po autech. Policie ho na místě zastřelila. Podle sousedů zastřelený muž, který se živil jako právník, působil, jako by trpěl paranoiou. O útoku informovala i česká média, spojení útočníka s nacismem však ve svých článcích neuvádí.

Šest z devíti zraněných bylo hospitalizováno se střelnými ranami, z toho jeden člověk se nachází v kritickém a druhý ve vážném stavu. Oba by měli útok přežít. Další tři lidé utrpěli lehká zranění způsobená střepy z rozbitého okna. Policejní vyšetřovatelé zjistili, že zneškodněný útočník Nathan Desai byl majitelem Porsche, ve kterém se našly zbraně. Zástupce policie v Houstonu Dwayne Ready potvrdil, že střelec na sobě měl v době útoku oblečení v "historickém vojenském stylu".

Pro Daily news Ready uvedl, že střelec měl na sobě nacistické symboly. Zbraně, které právník použil byly podle úřadů legálně pořízeny zhruba před pěti lety. V autě policie také našla notebook ozdobený hákovým křížem.

Policie dosud spekuluje nad motivem útoku, mluvčí FBI pro Daily news uvedl, že žádná spojitost s terorismem nebyla prokázána. Starosta města Sylvester Turner se domnívá, že byl právník „nespokojený“ a „byl buď propuštěn, nebo měl špatný vztah s advokátní kanceláří.“

VIDEO

Přečteno: 1553x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Policie, Nacismus, Útok, Zahraniční, USA, TerorismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo