romea - logo
22. ledna 2020 (středa)
svátek má Slavomír
Loading
rozšířené vyhledávaní

Hurbanovský strážník tvrdí, že vraždil pro pořádek

24.6.2012 11:28, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Za běsněním hurbanovského vraha Milana Juhásze mohl být zkrat vyvolaný profesionální frustrací. Je to jedna z vyšetřovacích verzí, s níž policie pracuje. Infomuje o tom server Sme.sk.

Policie pracuje s motivem, že Juhász si s problémovými obyvateli městečka nedokázal poradit jako městský policista, a tak v zkratu vzal řešení do vlastních rukou. "Je to jeden z motivů, které prověřujeme," potvrdil policejní prezident Tibor Gašpar. Před týdnem nelegální drženou zbraní Juhász pěti lidí, tři z nich zavraždil, čtvrtý  stále bojuje o život s průstřelem plic, mimo nebezpečí je pátá oběť. Oběťmi jsou 44letý Gabriel Lakatoš, jeho 19letý syn Mário a zeť Július (26).

Tuto policejní verzi podporuje zatím jediné vysvětlení, jaké vrah nabídl. "Ráno jsem se probudil s tím, že musím jít s nimi udělat pořádek," řekl Juhász soudci. SME to potvrdil zdroj seznámený s vyšetřováním. Policie chce požádat o psychiatrický posudek.

Pořádek ve městě budou přinejmenším tak dlouho hlídat početné hlídky státní policie. Městští policisté se do ulic vrátí až po pohřbu.

Policie přiznává, že o motivech vraždy se jí nepodařilo zjistit příliš infromací, nic však zatím nenasvědčuje spekulacím, že by Juhásze s oběťmi spojovaly kšefty. vrahova slova naznačují, že zkrat mohla způsobit dlouhodobá frustrace. "Byla to problematická rodina, za necelý rok jsme tam zasahovali třináctkrát. Šlo o narušování veřejného pořádku, spalování domovního odpadu, krádeže a další přestupky," říká Marián Botos, náčelník hurbanovské městské policie. U většiny zásahů asistoval Juházs.

Oběti byly podle Sme.sk v minulosti obviněny z několika trestných činů. V roce 2012 z krádeží, v roce 2011 z útoku na veřejného činitele a také z nebezpečného vyhrožování a poškozování cizí věci.

Soudní psychiatr Svetozár Droby považuje tuto verzi za možnou. "Dlouho se to hromadí a najednou přijde kapka, kterou pohár přeteče," popisuje podobné případy. 
Sme.sk, fk
Přečteno: 2191x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Násilí z nenávisti, Násilí, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo