romea - logo
10. prosince 2019 (úterý)
svátek má Julie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Hurbanovský strážník tvrdí, že vraždil pro pořádek

24.6.2012 11:28, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Za běsněním hurbanovského vraha Milana Juhásze mohl být zkrat vyvolaný profesionální frustrací. Je to jedna z vyšetřovacích verzí, s níž policie pracuje. Infomuje o tom server Sme.sk.

Policie pracuje s motivem, že Juhász si s problémovými obyvateli městečka nedokázal poradit jako městský policista, a tak v zkratu vzal řešení do vlastních rukou. "Je to jeden z motivů, které prověřujeme," potvrdil policejní prezident Tibor Gašpar. Před týdnem nelegální drženou zbraní Juhász pěti lidí, tři z nich zavraždil, čtvrtý  stále bojuje o život s průstřelem plic, mimo nebezpečí je pátá oběť. Oběťmi jsou 44letý Gabriel Lakatoš, jeho 19letý syn Mário a zeť Július (26).

Tuto policejní verzi podporuje zatím jediné vysvětlení, jaké vrah nabídl. "Ráno jsem se probudil s tím, že musím jít s nimi udělat pořádek," řekl Juhász soudci. SME to potvrdil zdroj seznámený s vyšetřováním. Policie chce požádat o psychiatrický posudek.

Pořádek ve městě budou přinejmenším tak dlouho hlídat početné hlídky státní policie. Městští policisté se do ulic vrátí až po pohřbu.

Policie přiznává, že o motivech vraždy se jí nepodařilo zjistit příliš infromací, nic však zatím nenasvědčuje spekulacím, že by Juhásze s oběťmi spojovaly kšefty. vrahova slova naznačují, že zkrat mohla způsobit dlouhodobá frustrace. "Byla to problematická rodina, za necelý rok jsme tam zasahovali třináctkrát. Šlo o narušování veřejného pořádku, spalování domovního odpadu, krádeže a další přestupky," říká Marián Botos, náčelník hurbanovské městské policie. U většiny zásahů asistoval Juházs.

Oběti byly podle Sme.sk v minulosti obviněny z několika trestných činů. V roce 2012 z krádeží, v roce 2011 z útoku na veřejného činitele a také z nebezpečného vyhrožování a poškozování cizí věci.

Soudní psychiatr Svetozár Droby považuje tuto verzi za možnou. "Dlouho se to hromadí a najednou přijde kapka, kterou pohár přeteče," popisuje podobné případy. 
Sme.sk, fk
Přečteno: 2183x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Násilí z nenávisti, Násilí, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo