romea - logo
12. srpna 2020 (středa)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Hurbanovský strážník tvrdí, že vraždil pro pořádek

24.6.2012 11:28, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Za běsněním hurbanovského vraha Milana Juhásze mohl být zkrat vyvolaný profesionální frustrací. Je to jedna z vyšetřovacích verzí, s níž policie pracuje. Infomuje o tom server Sme.sk.

Policie pracuje s motivem, že Juhász si s problémovými obyvateli městečka nedokázal poradit jako městský policista, a tak v zkratu vzal řešení do vlastních rukou. "Je to jeden z motivů, které prověřujeme," potvrdil policejní prezident Tibor Gašpar. Před týdnem nelegální drženou zbraní Juhász pěti lidí, tři z nich zavraždil, čtvrtý  stále bojuje o život s průstřelem plic, mimo nebezpečí je pátá oběť. Oběťmi jsou 44letý Gabriel Lakatoš, jeho 19letý syn Mário a zeť Július (26).

Tuto policejní verzi podporuje zatím jediné vysvětlení, jaké vrah nabídl. "Ráno jsem se probudil s tím, že musím jít s nimi udělat pořádek," řekl Juhász soudci. SME to potvrdil zdroj seznámený s vyšetřováním. Policie chce požádat o psychiatrický posudek.

Pořádek ve městě budou přinejmenším tak dlouho hlídat početné hlídky státní policie. Městští policisté se do ulic vrátí až po pohřbu.

Policie přiznává, že o motivech vraždy se jí nepodařilo zjistit příliš infromací, nic však zatím nenasvědčuje spekulacím, že by Juhásze s oběťmi spojovaly kšefty. vrahova slova naznačují, že zkrat mohla způsobit dlouhodobá frustrace. "Byla to problematická rodina, za necelý rok jsme tam zasahovali třináctkrát. Šlo o narušování veřejného pořádku, spalování domovního odpadu, krádeže a další přestupky," říká Marián Botos, náčelník hurbanovské městské policie. U většiny zásahů asistoval Juházs.

Oběti byly podle Sme.sk v minulosti obviněny z několika trestných činů. V roce 2012 z krádeží, v roce 2011 z útoku na veřejného činitele a také z nebezpečného vyhrožování a poškozování cizí věci.

Soudní psychiatr Svetozár Droby považuje tuto verzi za možnou. "Dlouho se to hromadí a najednou přijde kapka, kterou pohár přeteče," popisuje podobné případy. 
Sme.sk, fk
Přečteno: 2215x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Násilí z nenávisti, Násilí, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo