romea - logo
7. května 2021 (pátek)
svátek má Stanislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

iRozhlas.cz: Černošský závodník kritizoval jižanské vlajky mezi fanoušky. Po závodě našel v garáži oprátku

22.6.2020 11:43
Jižanské vlajky na automobilových závodech. Foto z videa ze závodu.
Jižanské vlajky na automobilových závodech. Foto z videa ze závodu.

Při nedělním závodu americké automobilové série NASCAR v Alabamě byla v garáži jezdce tmavé pleti Bubby Wallace nalezena oprátka. Jediný černošský účastník šampionátu se v minulých dnech zasazoval o to, aby fanoušci na závody nesměli nosit vlajku Konfederace, která je pro mnohé symbolem otrokářství. Informuje o tom iRozhlas.cz.

Vedení NASCAR vlajku z doby občanské války skutečně zakázalo a nedělní nález oprátky začalo okamžitě vyšetřovat. Wallace označil nalezenou oprátku ve své garáži za opovrženíhodný čin rasismu a nenávisti. „Je mi z toho hrozně smutno. Je to bolestné připomenutí toho, o kolik se ještě musíme jako společnost posunout a jak vytrvalí musíme být v boji proti rasismu,“ uvedl na instagramu.

„Jak říkala moje máma, ‚snaží se tě jen vyděsit‘, a tohle mě rozhodně nezlomí. Budu si i nadále stát za tím, čemu věřím,“ dodal odhodlaně Wallace.

Vlajku Konfederace zakázali v NASCAR v reakci na masové protesty proti rasismu, které vyvolala smrt George Floyda po policejním zásahu. Před nedělním závodem v alabamském městě Talladega přeletělo nad závodištěm letadlo nesoucí obří vlajku Konfederace a protestní nápis.

fk, iRozhlas.cz
Přečteno: 593x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, USA, SportHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo