romea - logo
30. června 2022 (čtvrtek)
svátek má Šárka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

John Kerry k Mezinárodnímu dni Romů: Dnes oslavujeme bohaté kulturní dědictví Romů a jejich přínos společnosti

8.4.2016 12:44
Ministr zahraničí USA John Kerry (FOTO: http://www.state.gov)
Ministr zahraničí USA John Kerry (FOTO: http://www.state.gov)

Americký ministr zahraničí John Kerry i letos vydal k Mezinárodnímu dni Romů prohlášení, v kterém děkuje za kulturní bohatství romského národa a přeje Romům po celém světě budoucnost bez diskriminace. Server Romea.cz ho přináší v celém znění.

Prohlášení Johna Kerryho k Mezinárodnímu dni Romů

Jménem prezidenta Obamy a lidu Spojených států přeji Romům při příležitosti jejich Mezinárodního dne všechno nejlepší.

Dne 8. dubna oslavujeme bohaté kulturní dědictví Romů po celém světě a přínos, který znamenají pro naši společnost, včetně více než jednoho milionu Američanů romského původu.

Je to také příležitost k reflexi vyloučení, kterému musí mnozí Romové v každodenním životě čelit, a také příležitost se znovu zavázat k efektivní nápravě diskriminace. Bohužel, segregované školy, extremistické násilí, protiromská rétorika a vytlačování z politického a hospodářského života i nadále mnoha romským dětem brání dosažení jejich skutečného potenciálu v plné míře.

Jsme přesvědčeni, že romské děti si zaslouží stejné příležitosti ke vzdělání jako jejich vrstevníci, romské rodiny si zaslouží žít život bez strachu z násilí a všichni Romové si zaslouží příležitost zajistit své rodiny a aby je jednotlivé vlády vyslyšely.

K připomínce tohoto dne Spojené státy potvrzují závazek k začlenění a rovnému zacházení se všemi Romů, ať jsou doma kdekoli.

Tiskové prohlášení Johna Kerryho
Přečteno: 1910x
 

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den Romů, USA, Mezinárodní den Romů 2016HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo