romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kolín nad Rýnem hlásí útoky na cizince. Může jít o reakci na silvestrovské incidenty

11.1.2016 14:53
Ilustrační foto: Lukáš Houdek
Ilustrační foto: Lukáš Houdek

Skupinky útočníků v neděli večer napadly v západoněmeckém Kolíně nad Rýnem několik cizinců, zraněni byli nejméně jeden Syřan a dva Pákistánci. Dnes to podle serveru Focus oznámila tamní policie. Vyšetřovatelé nyní prověřují, zda násilnosti souvisejí s případy sexuálního obtěžování žen během silvestrovské noci, které se v tomto porýnském městě staly a za kterými podle svědků byli muži arabského a severoafrického vzhledu.

Kolínský deník Express uvedl, že za nedělními útoky stojí motorkáři, fotbaloví výtržníci a vyhazovači, kteří se přes neveřejné skupiny na facebooku dohodli na "vyčištění" centra města.

První nedělní útoky se odehrály krátce po 18:30 SEČ, kdy skupina asi 20 lidí poblíž hlavního železničního nádraží napadla šest Pákistánců. Brzy poté policisté zasahovali na dalších dvou nedalekých místech, na jednom z nich pětice útočníků napadla Syřana. Ten utrpěl lehké zranění, v nemocnici ale museli být ošetřeni dva zranění Pákistánci.

V Kolíně nad Rýnem nyní panuje po silvestrovských incidentech značné napětí. Napadené ženy popisovaly hromadné sexuální obtěžování, krádeže a další násilí.

„Je to poprvé, co se něco takového stalo v tak velkém měřítku. Zjevně máme co do činění s novou formou organizovaného zločinu,” řekl již dříve o útocích ministr spravedlnosti Heiko Maas a vyzval k důslednému vyšetření případu a k tvrdému potrestání pachatelů. 

Policie dosud registruje přes 500 trestních oznámení, zhruba ve dvou pětinách případů jde o sexuální napadení. Podobné útoky z poslední noci roku hlásí i Hamburk či Stuttgart.


Přečteno: 973x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Silvestr, Útok, Uprchlíci, CizinciHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo