romea - logo
28. února 2021 (neděle)
svátek má Lumír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kotleba tvrdil, že koronavirus neexistuje. Teď se sám nakazil a má nemoc COVID-19

28.10.2020 11:12
Lídr slovenské krajní pravice Marian Kotleba byl pozitivně testován na koronavirus (27. 10. 2020) (FOTO: repro video Facebook Mariána Kotleby)
Lídr slovenské krajní pravice Marian Kotleba byl pozitivně testován na koronavirus (27. 10. 2020) (FOTO: repro video Facebook Mariána Kotleby)

Lídr slovenské krajní pravice Marian Kotleba byl pozitivně testován na koronavirus. Dosud pandemii zlehčoval a šířil mezi svými příznivci dezinformace a konspirace v podobě různých videí. Na Slovensku je znám svým postojem k pandemii a k nošení roušek, které zásadně nosí pod nosem. Kotleba tvrdí, že se nakazil na soudu, který ho minulý týden odsoudil k více jak čtyř letům.

„Přátelé, takže jsem byl včera na testu a dnes přišel výsledek. Pozitivní! Co to znamená? Určitě jsme se všichni nakazili na tom gestapáckém soudě v pondělí 12. října. Nikdo z nás před soudem nemocný nebyl. A po soudu advokáti i kolegové poslanci i já,“ napsal Kotleba ve čtvrtek dopoledne na svůj Facebook.

Rozepsal se také o tom, že předsedkyni soudu obvinil z obecného ohrožení, protože jí marně upozorňoval, že mu stoupá tělesná teplota. Nákaza mu však při posledním přelíčení v kauze šeků s extremistickou symbolikou nebránila v tom, aby svou závěrečnou řeč natáhl na bezmála osm hodin.

Od soudu nakonec odešel s trestem čtyř let a čtyř měsíců vězení. Rozsudek je však nepravomocný, lídr ĽSNS se tak stále pohyboval na svobodě a nakazil poslance i další zaměstnance Národní rady, na což také na sociální síti upozornil.

Na informaci pohotově zareagoval i premiér Igor Matovič. „Jak může být Kotleba pozitivní, když říká, že COVID neexistuje,“ žertoval Matovič pro HNonline.sk a dodal, že poprvé nabral odvahu udělat tiskovou konferenci s Kotlebou a "nějaká chřipečka" jim to pokazí.

Předseda Národní rady Boris Kollár kvůli Kotlebově pozitivnímu testu přerušil schůzi parlamentu, a to až do úterý 3. listopadu do 9 hodin. Poslanci a zaměstnanci sněmovny se také nechali otestovat antigenními testy v Nemocnici sv. Michala v Bratislavě. Kotleba tak spolu s dalšími poslanci z ĽSNS zůstává v povinné karanténě.

Přečteno: 1385x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, Kotleba, Marian Kotleba, Nemocnice, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo