romea - logo
24. listopadu 2020 (úterý)
svátek má Emílie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kotleba tvrdil, že koronavirus neexistuje. Teď se sám nakazil a má nemoc COVID-19

28.10.2020 11:12
Lídr slovenské krajní pravice Marian Kotleba byl pozitivně testován na koronavirus (27. 10. 2020) (FOTO: repro video Facebook Mariána Kotleby)
Lídr slovenské krajní pravice Marian Kotleba byl pozitivně testován na koronavirus (27. 10. 2020) (FOTO: repro video Facebook Mariána Kotleby)

Lídr slovenské krajní pravice Marian Kotleba byl pozitivně testován na koronavirus. Dosud pandemii zlehčoval a šířil mezi svými příznivci dezinformace a konspirace v podobě různých videí. Na Slovensku je znám svým postojem k pandemii a k nošení roušek, které zásadně nosí pod nosem. Kotleba tvrdí, že se nakazil na soudu, který ho minulý týden odsoudil k více jak čtyř letům.

„Přátelé, takže jsem byl včera na testu a dnes přišel výsledek. Pozitivní! Co to znamená? Určitě jsme se všichni nakazili na tom gestapáckém soudě v pondělí 12. října. Nikdo z nás před soudem nemocný nebyl. A po soudu advokáti i kolegové poslanci i já,“ napsal Kotleba ve čtvrtek dopoledne na svůj Facebook.

Rozepsal se také o tom, že předsedkyni soudu obvinil z obecného ohrožení, protože jí marně upozorňoval, že mu stoupá tělesná teplota. Nákaza mu však při posledním přelíčení v kauze šeků s extremistickou symbolikou nebránila v tom, aby svou závěrečnou řeč natáhl na bezmála osm hodin.

Od soudu nakonec odešel s trestem čtyř let a čtyř měsíců vězení. Rozsudek je však nepravomocný, lídr ĽSNS se tak stále pohyboval na svobodě a nakazil poslance i další zaměstnance Národní rady, na což také na sociální síti upozornil.

Na informaci pohotově zareagoval i premiér Igor Matovič. „Jak může být Kotleba pozitivní, když říká, že COVID neexistuje,“ žertoval Matovič pro HNonline.sk a dodal, že poprvé nabral odvahu udělat tiskovou konferenci s Kotlebou a "nějaká chřipečka" jim to pokazí.

Předseda Národní rady Boris Kollár kvůli Kotlebově pozitivnímu testu přerušil schůzi parlamentu, a to až do úterý 3. listopadu do 9 hodin. Poslanci a zaměstnanci sněmovny se také nechali otestovat antigenními testy v Nemocnici sv. Michala v Bratislavě. Kotleba tak spolu s dalšími poslanci z ĽSNS zůstává v povinné karanténě.

Přečteno: 1278x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, Kotleba, Marian Kotleba, Nemocnice, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Emil Ščuka a Jan Rusenko promluvili 25. listopadu 1989 ke statisícovému zástupu v Praze na Letné. Prostřednictvím televizních kamer také oslovili většinu domácností. Na letenské pláni současně romská skupina rozvinula romskou vlajku a mohutný dav skandoval „Ať žijí Romové“.  (FOTO: Archiv Romea.cz)

videoRomové a Sametová revoluce v roce 1989. 800 tisíc lidí na Letné skandovalo "Ať žijí Romové"

Praha, 17.11.2020 0:01, (ROMEA)
17. 11. 1989 začal v tehdejší Československé socialistické republice pád totalitního režimu Jakým způsobem se do tzv. Sametové revoluce zapojili Romové? Víte o tom, že 25. listopadu 1989 skandovalo 800 tisíc lidí na Letenské pláni „Ať žijí Romové“? Připomeňme si to článkem, který server Romea.cz poprvé publikoval v roce 2014.
 celý článek

Radek Laci (FOTO: Petr Zewlak Vrabec), (ZDROJ: Romano Voďi)

videoRadek Laci: Romské děti v dětských domovech vyrůstají jako Češi

13.11.2020 21:00
Nedostatek techniky pro on-line výuku, padající wifi připojení a taky chybějící personál. Epidemie koronaviru zasáhla výrazně taky do chodu dětských domovů v Česku. „Ve většině z nich chybí počítače, aby se tam děti mohly bez problémů zapojit do on-line výuky. Stát na tato zařízení zapomněl. Dětským domovům chybí informace od vlády, jak v současné situaci postupovat,“ upozorňuje v rozhovoru pro Romea TV Radek Laci, osobní trenér a taky spoluzakladatel organizace Vteřina poté, která pomáhá dětem z dětských domovů. 
 celý článek

Lajos ‘Paci‘ Balogh (FOTO: Facebook Roma Press Center)

Významný romský aktivista, hudebník a spoluzakladatel Dikh TV Lajos ‘Paci‘ Balogh podlehl nemoci COVID-19

13.11.2020 18:35
Na začátku listopadu podlehl nemoci COVID-19 Lajos ‘Paci‘ Balogh, politik, muzikant a aktivista, který se věnoval zlepšení situace Romů v Maďarsku. Nizozemská novinářka Roos van Hennekelder, která žije v Maďarsku v nekrologu připomíná, co vše Balogh udělal pro Romy v Maďarsku. Baloghovi bylo 28 let.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo