romea - logo
21. ledna 2021 (čtvrtek)
svátek má Běla

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kotlebův poslanec řekl, že holokaust jsou lži a pohádky. Policie ho stíhat nebude

8.9.2016 12:35
Nový poslanec fašistické LSNS Milan Mazurek, který v červnu 2015 v Bratislavě zaútočil na arabskou rodinu s dětmi (FOTO: Youtube.com)
Nový poslanec fašistické LSNS Milan Mazurek, který v červnu 2015 v Bratislavě zaútočil na arabskou rodinu s dětmi (FOTO: Youtube.com)

Poslanec Kotlebovy Lidové strany Naše Slovensko (ĽSNS) a předseda krajského klubu strany v Prešově, Milan Mazurek nebude stíhán za svůj výrok, že holokaust jsou lži a pohádky. "Neobhajujem žiadny režim, ale o tretej ríši vieme iba lži a rozprávky o 6 miliónoch a mydlách zo Židov. O Hitlerovi sa učia samé klamstvá," napsal Mazurek na svém facebookovém profilu.

Výrokem se nejprve zabývala policie v Prešově pro podezření ze spáchání trestného činu popírání a schvalování holokaustu a zločinů politických režimů. Vyšetřovatel Mazurka stíhat odmítl. Jeho závěr následně prověřila krajská prokuratura v Prešově i slovenská generální prokuratura. Došla ke stejnému názoru – Mazurek stíhán nebude.

„Dospěli k názoru, že postup a rozhodnutí vyšetřovatele byl správný a zákonný,“ uvedl podle agentury SITA mluvčí krajské prokuratury Marián Spišák.

K rozhodnutí se vyjádřila ministryně spravedlnosti Lucia Žitňanská (Most – Híd). „Neodokážu tomu rozumět. Jsem přesvědčená, že skutkovou podstatu, která toto jednání vyjadřuje, dnes v právní úpravě máme,“ citoval její slova server webnoviny.sk. Podle ní jde o fázi, kdy záležitost není o právní úpravě, ale o tom, jak s ní dokáže pracovat prokuratura, policie a soudy.

Obdivovatel Adolfa Hitlera Mazurek se otevřeně hlásí k neonacismu a aktivně organizuje protimuslimské demonstrace. Po loňské demonstraci proti imigrantům v Bratislavě například vulgárně pokřikoval na arabskou rodinu s dětmi, kterou chránili policisté a na kterou pak extremisté začali házet kameny. Kamera ho zachytila, jak se o Arabech vyjadřoval. Mazurek nahradil jiného zvoleného poslance LSNS, který se vzdal madnátu, protože čelí obžalobě za to, že v roce 2014 zbil cizince tmavé pleti.

VIDEO

Přečteno: 2451x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Marian Kotleba, Extremismus, Neonacismus, Slovensko, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo