romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kotlebův poslanec řekl, že holokaust jsou lži a pohádky. Policie ho stíhat nebude

8.9.2016 12:35
Nový poslanec fašistické LSNS Milan Mazurek, který v červnu 2015 v Bratislavě zaútočil na arabskou rodinu s dětmi (FOTO: Youtube.com)
Nový poslanec fašistické LSNS Milan Mazurek, který v červnu 2015 v Bratislavě zaútočil na arabskou rodinu s dětmi (FOTO: Youtube.com)

Poslanec Kotlebovy Lidové strany Naše Slovensko (ĽSNS) a předseda krajského klubu strany v Prešově, Milan Mazurek nebude stíhán za svůj výrok, že holokaust jsou lži a pohádky. "Neobhajujem žiadny režim, ale o tretej ríši vieme iba lži a rozprávky o 6 miliónoch a mydlách zo Židov. O Hitlerovi sa učia samé klamstvá," napsal Mazurek na svém facebookovém profilu.

Výrokem se nejprve zabývala policie v Prešově pro podezření ze spáchání trestného činu popírání a schvalování holokaustu a zločinů politických režimů. Vyšetřovatel Mazurka stíhat odmítl. Jeho závěr následně prověřila krajská prokuratura v Prešově i slovenská generální prokuratura. Došla ke stejnému názoru – Mazurek stíhán nebude.

„Dospěli k názoru, že postup a rozhodnutí vyšetřovatele byl správný a zákonný,“ uvedl podle agentury SITA mluvčí krajské prokuratury Marián Spišák.

K rozhodnutí se vyjádřila ministryně spravedlnosti Lucia Žitňanská (Most – Híd). „Neodokážu tomu rozumět. Jsem přesvědčená, že skutkovou podstatu, která toto jednání vyjadřuje, dnes v právní úpravě máme,“ citoval její slova server webnoviny.sk. Podle ní jde o fázi, kdy záležitost není o právní úpravě, ale o tom, jak s ní dokáže pracovat prokuratura, policie a soudy.

Obdivovatel Adolfa Hitlera Mazurek se otevřeně hlásí k neonacismu a aktivně organizuje protimuslimské demonstrace. Po loňské demonstraci proti imigrantům v Bratislavě například vulgárně pokřikoval na arabskou rodinu s dětmi, kterou chránili policisté a na kterou pak extremisté začali házet kameny. Kamera ho zachytila, jak se o Arabech vyjadřoval. Mazurek nahradil jiného zvoleného poslance LSNS, který se vzdal madnátu, protože čelí obžalobě za to, že v roce 2014 zbil cizince tmavé pleti.

VIDEO

Přečteno: 2488x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Marian Kotleba, Extremismus, Neonacismus, Slovensko, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo