romea - logo
29. října 2020 (čtvrtek)
svátek má Silvie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kotlebův poslanec řekl, že holokaust jsou lži a pohádky. Policie ho stíhat nebude

8.9.2016 12:35
Nový poslanec fašistické LSNS Milan Mazurek, který v červnu 2015 v Bratislavě zaútočil na arabskou rodinu s dětmi (FOTO: Youtube.com)
Nový poslanec fašistické LSNS Milan Mazurek, který v červnu 2015 v Bratislavě zaútočil na arabskou rodinu s dětmi (FOTO: Youtube.com)

Poslanec Kotlebovy Lidové strany Naše Slovensko (ĽSNS) a předseda krajského klubu strany v Prešově, Milan Mazurek nebude stíhán za svůj výrok, že holokaust jsou lži a pohádky. "Neobhajujem žiadny režim, ale o tretej ríši vieme iba lži a rozprávky o 6 miliónoch a mydlách zo Židov. O Hitlerovi sa učia samé klamstvá," napsal Mazurek na svém facebookovém profilu.

Výrokem se nejprve zabývala policie v Prešově pro podezření ze spáchání trestného činu popírání a schvalování holokaustu a zločinů politických režimů. Vyšetřovatel Mazurka stíhat odmítl. Jeho závěr následně prověřila krajská prokuratura v Prešově i slovenská generální prokuratura. Došla ke stejnému názoru – Mazurek stíhán nebude.

„Dospěli k názoru, že postup a rozhodnutí vyšetřovatele byl správný a zákonný,“ uvedl podle agentury SITA mluvčí krajské prokuratury Marián Spišák.

K rozhodnutí se vyjádřila ministryně spravedlnosti Lucia Žitňanská (Most – Híd). „Neodokážu tomu rozumět. Jsem přesvědčená, že skutkovou podstatu, která toto jednání vyjadřuje, dnes v právní úpravě máme,“ citoval její slova server webnoviny.sk. Podle ní jde o fázi, kdy záležitost není o právní úpravě, ale o tom, jak s ní dokáže pracovat prokuratura, policie a soudy.

Obdivovatel Adolfa Hitlera Mazurek se otevřeně hlásí k neonacismu a aktivně organizuje protimuslimské demonstrace. Po loňské demonstraci proti imigrantům v Bratislavě například vulgárně pokřikoval na arabskou rodinu s dětmi, kterou chránili policisté a na kterou pak extremisté začali házet kameny. Kamera ho zachytila, jak se o Arabech vyjadřoval. Mazurek nahradil jiného zvoleného poslance LSNS, který se vzdal madnátu, protože čelí obžalobě za to, že v roce 2014 zbil cizince tmavé pleti.

VIDEO

Přečteno: 2443x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Marian Kotleba, Extremismus, Neonacismus, Slovensko, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo