romea - logo
7. prosince 2021 (úterý)
svátek má Ambrož

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kritika Trumpa sílí. Přijímání běženců prchajících před válkou je naší povinností, myslí si Německo a Francie

28.1.2017 15:17
Francouzský ministr zahraničí Jean-Marc Ayrault (FOTO: Copyleft, Wikimedia Commons)
Francouzský ministr zahraničí Jean-Marc Ayrault (FOTO: Copyleft, Wikimedia Commons)

Francie a Německo jsou znepokojeny rozhodnutím nového amerického prezidenta Donalda Trumpa dočasně omezit program Spojených států pro přijímání uprchlíků. Řekl to dnes v Paříži francouzský ministr zahraničí Jean-Marc Ayrault po schůzce se svým německým protějškem Sigmarem Gabrielem, který je ve funkci od pátku.

"Přijímaní běženců prchajících před válkou a pronásledováním je součástí našich povinností," uvedl Ayrault podle agentury AFP.

Trump v pátek podepsal exekutivní příkaz, kterým s okamžitou platností pozastavil na 120 dnů program Spojených států pro přijímání uprchlíků. Příkaz nového šéfa Bílého domu dále na 90 dnů zakazuje vstup do USA všem lidem ze zemí, s nimiž jsou spojeny obavy z terorismu. Cílem je, aby úřady mohly prosadit taková opatření, která zamezí, aby případní teroristé nemohli zneužívat slabiny přijímacího systému.

Ministři hovořili také o Ukrajině. Podle Gabriela se shodli, že jakékoli kroky vedoucí ke zrušení sankcí vůči Rusku musejí být v souladu s pokrokem v mírovém procesu na východě země. "Přejeme si realizaci dohod z Minsku. A to je jediná cesta, jak zrušit sankce," uvedl Gabriel, jenž ve funkci šéfa diplomacie nahradil svého stranického kolegu Franka-Waltera Steinmeiera. Ten bude v únoru podle všeho zvolen německým prezidentem.

Přečteno: 1729x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

USA, Francie, Německo, Migrace, Uprchlíci, Xenofobie, Rasismus, Donald TrumpHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo