romea - logo
16. prosince 2019 (pondělí)
svátek má Albína
Loading
rozšířené vyhledávaní

Soud osvobodil Le Penovou, obviněnou z protiislámského výroku

15.12.2015 15:45
Marine Le Penová (FOTO: Marie-Lan Nguyen, Wikimedia Commons)
Marine Le Penová (FOTO: Marie-Lan Nguyen, Wikimedia Commons)

Francouzský soud dnes osvobodil vůdkyni krajně pravicové Národní fronty Marine Le Penovou, která byla obviněna za výrok z roku 2010, kdy řekla, že muslimské modlitby na ulici připomínají nacistickou okupaci.

Verdikt se očekával, protože její osvobození navrhla i státní prokuratura s odůvodněním, že v zásadě použila svého práva na svobodný projev a že kritizovala spíše několik jednotlivců než celou muslimskou komunitu.

Její výrok prošetřovala policie, ale následně šetření odložila. Případu se pak chopilo několik nevládních organizací, které Le Penovou obvinily z podněcování diskriminace na základě víry, násilí a nenávisti proti skupině osob. Záležitost se tak přece jen dostala k soudu, ale byla vyřízena v řádu minut.¨

V případě odsouzení hrozilo Le Penové až rok vězení a pokuta 45.000 eur (1,2 milionu Kč). Přečteno: 572x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Le Pen Marine, Francie, Národní fronta, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo