romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

Legendární metalová skupina Sepultura podpořila Romy u příležitosti Mezinárodního dne

9.4.2016 23:51
Legendární metalová brazilská skupiny Sepultura u příležitosti Mezinárodního dne Romů 8. 4. 2016 podpořila Romy na oficiálním facebookovém profilu.
Legendární metalová brazilská skupiny Sepultura u příležitosti Mezinárodního dne Romů 8. 4. 2016 podpořila Romy na oficiálním facebookovém profilu.

Legendární metalová brazilská skupiny Sepultura u příležitosti Mezinárodního dne Romů podpořila Romy na oficiálním facebookovém profilu, kde se v pátek 8. 4. 2016 objevil jasný vzkaz.

"Sepultura bude vždy podporovat právo všech, aby byli svobodní a žili v míru. Respektování odlišností vede k vybudování silné a prosperující společnosti," uvedla skupina a odkázala na další informace o Mezinárodním dni Romů na stránky romské mediální organizace z maďarska Romedia Foundation.

Svůj příspěvek na facebookovém profilu, který sleduje skoro 4 miliony fanoušků, pak doplnila o tagy #‎romamovement45‬ ‪#‎romaday‬ ‪#‎opreroma‬.

Sepultura je brazilská metalová kapela hrající kombinaci thrash metalu s death metalem. Jejich současná hudba se spíš ale blíží ke groove metalu. Sepultura v portugalštině znamená hrobka.

 

Sepultura will always support the right to anyone or any group to be free and to live in peace. Respect the differences...

Zveřejnil(a) Sepultura dne 8. duben 2016

 

Přečteno: 1687x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den Romů, Mezinárodní den Romů 2016, Brazílie, HudbaHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo