romea - logo
20. května 2022 (pátek)
svátek má Zbyšek

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kameramanku, která kopala do dětí uprchlíků vyšetřuje policie. Nejsem rasistka bez srdce, brání se "novinářka"

Budapešť, 11.9.2015 14:50, (ROMEA)
Maďarskem otřáslo krátké video, zachycující kameramanku maďarské televize N1TV, jak na srbsko-maďarské hranici podráží nohy uprchlíkovi s dítětem v náručí a kope do běženců, mladé dívky a chlapce, kteří se prodrali kordónem maďarské policie. (FOTO: Youtube.com)
Maďarskem otřáslo krátké video, zachycující kameramanku maďarské televize N1TV, jak na srbsko-maďarské hranici podráží nohy uprchlíkovi s dítětem v náručí a kope do běženců, mladé dívky a chlapce, kteří se prodrali kordónem maďarské policie. (FOTO: Youtube.com)

Maďarská policie vyslechla kameramanku Petru László, která na srbsko-maďarské hranici podrazila nohy uprchlíkovi s dítětem v náručí a kopala do dalších dětí uprchlíků. Informovala o tom maďarská agentura MTI. Policie v maďarské metropoli již ve čtvrtek večer na svých stránkách uvedla, že žena byla vyslýchána jako podezřelá, ve vazbě ale nezůstane.

Případem se ve čtvrtek začal zabývat státní zástupce z maďarské župy Csongrád. Jak Sándor Törő uvedl, obdržel několik stížností na to, že žena pracující pro televizní stanici N1TV u uprchlického tábora u města Röszke fyzicky napadla několik migrantů, mezi nimi i děti. Videozáznam, který jednání kameramanky zachycoval, se na internetu rychle rozšířil.

Petra László se za kopání do uprchlíků již omluvila. V dopise, který zveřejnil deník Magyar Nemzet, napsala, že není "rasistka bez srdce". Uvedla, že ve chvílích, kdy kolem ní utíkali běženci, prý zpanikařila. "Měla jsem pocit, že jsem napadena a že se musím bránit. Zpanikařila jsem," sdělila kameramanka. "Je mi to líto. Jsem teď nezaměstnaná máma malých dětí," napsala nyní již bývalá zaměstnankyně televize N1 TV.

Trestní oznámení na kameramanku podaly opoziční strany Demokratická koalice a Dialog za Maďarsko. Televizní stanice N1TV, která je blízká nacionalistické straně Jobbik, oznámila, že žena byla propuštěna, a tím považuje případ za vyřízený.

Média zjistila, že uprchlík, jemuž kameramanka podrazila nohy, byl trenér prvoligového fotbalového týmu ze Sýrie. Podle serveru Euronews má jít o bývalého trenéra fotbalistů prvoligového týmu Al-Fotuwa SC z Dajr az-Zauru, kteří se na počátku 90. let stali dvakrát syrskými šampióny a na přelomu 80. a 90. let čtyřikrát za sebou vyhráli národní pohár.

Podle některých zpráv se trenér Usáma Abd Mohsín přidal hned k prvním protestům proti vládě syrského prezidenta Bašára Asada a později byl také režimními složkami mučen. V oblasti Dajr az-Zauru operují extremisté z Islámského státu.

Incident se stal v úterý večer u pohraniční obce Röszke, kde v utečeneckém táboře končí migranti překračující srbsko-maďarské hranice přes železniční trať a po silnici. Místo leží asi 200 kilometrů od Bělehradu a 170 kilometrů od Budapešti.

VIDEO

Hungarian Camerawoman Trips Refugees

A Hungarian camerawoman was fired after being caught on camera tripping refugees running from the police.

Posted by AJ+ on 8. září 2015

Přečteno: 6437x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Uprchlíci, Maďarsko, Jobbik, Média, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo