romea - logo
2. dubna 2020 (čtvrtek)
svátek má Erika
Loading
rozšířené vyhledávaní

Mezinárodní fotbalová federace čelí v Brazílii vyšetřování z rasismu

Sao Paolo, 3.12.2013 12:48, (ROMEA)

Fotbalová asociace FIFA čelí v dějišti příštího mistrovství světa Brazílii vyšetřování z rasismu. Důvodem má být fakt, že pro moderování pátečního losování základních skupin dostala přednost dvojice s bílou pletí před údajně dříve vybraným duem herců tmavé pleti.

Na případ upozornil časopis Veja, jenž ale neuvedl, jak na tuto informaci přišel. "Zahájil jsem vyšetřování kvůli podezření z rasismu, který může mít na svědomí FIFA či organizátor akce GEO Eventos," řekl agentuře Reuters státní zástupce Christiano Jorge Santos. Pokud se informace potvrdí, začne vyšetřovat podezření ze spáchání trestního činu.

Podle časopisu Veja byli za moderátory slavnostní show, vysílané do 190 zemí světa, původně vybráni seriáloví herci tmavé pleti Lázaro Ramos a Camila Pitangaová. Přednost však nakonec dostali modelka Fernanda Limová a její manžel Rodrigo Hilbert, kteří jsou bílí.

Tato volba podle Santose neodráží rasové složení v Brazílii, kde se polovina obyvatelů označuje za černochy nebo lidi tmavé pleti.

FIFA v reakci odmítla, že by jakkoli ovlivňovala volbu moderátorů pro slavnostní událost. Navíc připomněla, že sama Pitangaová popřela, že by byla k moderování akce přizvána. "Fernanda Limová a Rodrigo Hilbert byli vybráni především na základě pozitivních zkušeností z odhalení oficiálního symbolu a losování programu šampionátu," uvedla FIFA v prohlášení.
Přečteno: 551x
 

Kam dál:

Štítky:  

Média, Fotbal, SportHLAVNÍ ZPRÁVY

David Beňák v rozhovoru pro ROMEA TV

videoDavid Beňák: Jak postupovat při žádosti o podporu při ztrátě práce a jak dlouho můžeme čerpat ošetřovné na dítě

31.3.2020 16:50
Co zásadního řeší agentura? Co teď připravuje a snaží se prosadit? Co dělat, když příjem rodiny poklesl a vznikly problémy s úhradou nákladů na živobytí? Na co mají lidé ve stavu nouze nárok?
 celý článek

Děti z teplického Klokánku při předávání sbírky (FOTO: Facebook Klokánek Teplice)

Romové v Bílině uspořádali sbírku pro Klokánek v Teplicích. Zapojily se desítky lidí

31.3.2020 14:39
Do pomoci potřebným se v době pandemie zapojili i Romové z Bíliny. Kadeřník Emil Karička zorganizoval sbírku potřebného materiálu pro Klokánek v Teplicích.
 celý článek

Lékař Jakub Jarý (FOTO: repro video Facebook DROM)

videoRomský lékař z infekčního oddělení nabádá k dodržování epidemiologických nařízení, noste roušky!

31.3.2020 13:46
Organizace DROM, romské středisko, zveřejnila na svém facebookovém profilu video, ve kterém romský lékař Jakub Jarý, který pracuje na infekčním oddělení, kde společně s dalšími lékaři vyšetří denně desítky lidí podezřelých z infekce novým typem onemocnění COVID-19, poděkoval všem v romské komunitě, kteří respektují nařízení, aby se zabránilo šíření této nemoci.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo