romea - logo
2. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Patricie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Mezinárodní fotbalová federace čelí v Brazílii vyšetřování z rasismu

Sao Paolo, 3.12.2013 12:48, (ROMEA)

Fotbalová asociace FIFA čelí v dějišti příštího mistrovství světa Brazílii vyšetřování z rasismu. Důvodem má být fakt, že pro moderování pátečního losování základních skupin dostala přednost dvojice s bílou pletí před údajně dříve vybraným duem herců tmavé pleti.

Na případ upozornil časopis Veja, jenž ale neuvedl, jak na tuto informaci přišel. "Zahájil jsem vyšetřování kvůli podezření z rasismu, který může mít na svědomí FIFA či organizátor akce GEO Eventos," řekl agentuře Reuters státní zástupce Christiano Jorge Santos. Pokud se informace potvrdí, začne vyšetřovat podezření ze spáchání trestního činu.

Podle časopisu Veja byli za moderátory slavnostní show, vysílané do 190 zemí světa, původně vybráni seriáloví herci tmavé pleti Lázaro Ramos a Camila Pitangaová. Přednost však nakonec dostali modelka Fernanda Limová a její manžel Rodrigo Hilbert, kteří jsou bílí.

Tato volba podle Santose neodráží rasové složení v Brazílii, kde se polovina obyvatelů označuje za černochy nebo lidi tmavé pleti.

FIFA v reakci odmítla, že by jakkoli ovlivňovala volbu moderátorů pro slavnostní událost. Navíc připomněla, že sama Pitangaová popřela, že by byla k moderování akce přizvána. "Fernanda Limová a Rodrigo Hilbert byli vybráni především na základě pozitivních zkušeností z odhalení oficiálního symbolu a losování programu šampionátu," uvedla FIFA v prohlášení.
Přečteno: 553x
 

Kam dál:

Štítky:  

Média, Fotbal, SportHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo