romea - logo
6. prosince 2021 (pondělí)
svátek má Mikuláš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Mezinárodní fotbalová federace čelí v Brazílii vyšetřování z rasismu

Sao Paolo, 3.12.2013 12:48, (ROMEA)

Fotbalová asociace FIFA čelí v dějišti příštího mistrovství světa Brazílii vyšetřování z rasismu. Důvodem má být fakt, že pro moderování pátečního losování základních skupin dostala přednost dvojice s bílou pletí před údajně dříve vybraným duem herců tmavé pleti.

Na případ upozornil časopis Veja, jenž ale neuvedl, jak na tuto informaci přišel. "Zahájil jsem vyšetřování kvůli podezření z rasismu, který může mít na svědomí FIFA či organizátor akce GEO Eventos," řekl agentuře Reuters státní zástupce Christiano Jorge Santos. Pokud se informace potvrdí, začne vyšetřovat podezření ze spáchání trestního činu.

Podle časopisu Veja byli za moderátory slavnostní show, vysílané do 190 zemí světa, původně vybráni seriáloví herci tmavé pleti Lázaro Ramos a Camila Pitangaová. Přednost však nakonec dostali modelka Fernanda Limová a její manžel Rodrigo Hilbert, kteří jsou bílí.

Tato volba podle Santose neodráží rasové složení v Brazílii, kde se polovina obyvatelů označuje za černochy nebo lidi tmavé pleti.

FIFA v reakci odmítla, že by jakkoli ovlivňovala volbu moderátorů pro slavnostní událost. Navíc připomněla, že sama Pitangaová popřela, že by byla k moderování akce přizvána. "Fernanda Limová a Rodrigo Hilbert byli vybráni především na základě pozitivních zkušeností z odhalení oficiálního symbolu a losování programu šampionátu," uvedla FIFA v prohlášení.
Přečteno: 574x
 

Kam dál:

Štítky:  

Média, Fotbal, SportHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo