romea - logo
31. října 2020 (sobota)
svátek má Štěpánka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ministr zahraničí USA k Mezinárodnímu dni Romů: Romové čelí rozsáhlé diskriminaci, nemůžeme to dál ignorovat

USA, 8.4.2013 16:08, (ROMEA)
Ministr zahraničí USA John Kerry (FOTO: http://www.state.gov)
Ministr zahraničí USA John Kerry (FOTO: http://www.state.gov)

Ministr zahraničí USA John Kerry popřál jménem prezidenta Obamy a lidu Spojených států Romům vše nejlepší při příležitosti Mezinárodního dne Romů.

Mezinárodní den Romů se nese ve znamení oslav rozmanité romské kultury. Kerry zdůraznil, že v tento den bychom také měli uvažovat o překážkách, které i nadále brání milionům Romů uplatnit svůj potenciál. „Romové nadále čelí rozsáhlé diskriminaci v přístupu ke vzdělání, zaměstnání, bydlení a zdravotnictví. V posledních letech, světová hospodářská krize zpomalila pokrok k řešení těchto problémů a vedla k růstu ještě více alarmující protiromské rétoriky. Vystěhovávání celých romských rodin a komunit ze sousedství či oddělování romských vesnic živě ilustruje vyloučení a izolaci Romů. Tento hluboce znepokojující vývoj nemůžeme ignorovat,“ uvedl Kerry.

V závěru Kerry potvrdil, odhodlanost Spojených států dosáhnout rovnosti, rovných příležitostí a inkluze všech Romů a to společně s evropskými vládami, občanskou společností, a prostřednictvím mezinárodních organizací, jako je Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.
www.state.gov
Přečteno: 1109x
 

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den Romů, USAHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo