romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

Muslimové v Londýně darovali na Vánoce 10 tun potravin bezdomovcům

20.12.2016 21:45
Žáci Východolondýnské Akademie, kteří pomáhali s potravinovou sbírkou (Muslim Aid/ Ben Stevens)
Žáci Východolondýnské Akademie, kteří pomáhali s potravinovou sbírkou (Muslim Aid/ Ben Stevens)

Charitativní organizace Muslimská pomoc (Muslim Aid) zorganizovala ve spolupráci s Východolondýnskou mešitou ve Whitechapel vánoční charitativní sbírku potravin pro bezdomovce. Sbírka, při které se vybralo na deset tun potravin, bude věnována charitativní organizaci Krize, která se věnuje pomoci lidem bez domova. Informoval o tom server The Telegraph.

Sbírky se zúčastnilo na stovky věřících, kteří přinášeli své dary na páteční modlitby do mešity.

„Pomáhat lidem v nouzi je jedním z pěti pilířů Islámu a jak teploty klesnou, musíme udělat vše, co můžeme, abychom pomohli těm nejvíce ohroženým,“ komentoval sbírku výkonný ředitel Muslimské pomoci Jehangir Malik.

Hlavní Imám Východolondýnské mešity Shaykh Abdul Qayum k tomu dodává: „Muslimové jsou k pomoci druhým inspirováni svou vírou. Pro muslimy je snaha pomáhat druhým náboženskou povinností bez ohledu na jejich víru či původ. V chladných zimních měsících, když máme luxus domova a teplé jídlo, je snadné zapomenout na ty okolo nás, jež jsou v zoufalé tísni. A proto se také zapojujeme do této velké potravinové sbírky."

Šéf akce Krize o vánocích Ian Richards vyjádřil oběma institucím, které sbírku organizovaly své poděkování: "Organizace Krize otevírá každý rok brány tisícům bezdomovců, kterým nabízí bezpečné a vřelé místo s jídlem a společností, stejně tak jako přístup k důležitým službám. To by však nebylo možné bez štědrosti našich dárců. Rádi bychom poděkovali Muslimské pomoci a Východolondýnské mešitě za jejich laskavou podporu.“

VIDEO

Přečteno: 9636x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sbírka, Bezdomovci, muslimové, Londýn, Velká BritánieHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo