romea - logo
27. ledna 2022 (čtvrtek)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Muslimové v Německu ohlásili akční den proti nenávisti a teroristům

Berlín, 17.9.2014 10:18, (ROMEA)
Předseda Ústřední rady muslimů Aiman Mazyek (foto: Jakub Szypulka)
Předseda Ústřední rady muslimů Aiman Mazyek (foto: Jakub Szypulka)

Organizace německých muslimů na pátek ohlásily manifestace proti nenávisti. Akční den má upozornit na projevy nepřátelství nejen proti muslimům, ale i proti křesťanům či židům, informovali dnes představitelé německých muslimů. Podle serveru Spiegel Online se chtějí muslimové během pátku ve více než 2000 německých mešitách jasně distancovat od islamistické organizace Islámský stát (IS), která ovládá části severní Sýrie a Iráku.

"Chceme dát najevo, že teroristé a zločinci nehovoří jménem islámu, že přikázání islámu pošlapávají a že pro vrahy a zločince v našich řadách, v našem náboženství není místo," prohlásil předseda Ústřední rady muslimů Aiman Mazyek.

Heslem pátečního akčního dne je "Muslimové povstávají proti nenávisti a bezpráví". Kázáním a modlitbami za mír se k němu chce připojit přes 2000 německých mešit, oznámil mluvčí Kooperační rady muslimů Ali Kizilkaya a vyzval všechny občany, aby pozvedli hlas proti rasismu a postavili se za liberálně-demokratické uspořádání společnosti.

Podle představitelů německých muslimů jsou akce namířeny proti všem extremistům. "Jsem židem, stane-li se terčem útoku synagoga, křesťanem, jsou-li pronásledováni křesťané, jak je tomu například v Iráku. Jsem muslimem, když jsou odpalována výbušná zařízení u mešit", prohlásil Mazyek.

Přečteno: 639x
 

Kam dál:

Štítky:  

muslimové, Německo, proti násilí, proti nenávisti, ManifestaceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo