romea - logo
6. července 2020 (pondělí)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus
Loading
rozšířené vyhledávaní

Muslimové v Německu ohlásili akční den proti nenávisti a teroristům

Berlín, 17.9.2014 10:18, (ROMEA)
Předseda Ústřední rady muslimů Aiman Mazyek (foto: Jakub Szypulka)
Předseda Ústřední rady muslimů Aiman Mazyek (foto: Jakub Szypulka)

Organizace německých muslimů na pátek ohlásily manifestace proti nenávisti. Akční den má upozornit na projevy nepřátelství nejen proti muslimům, ale i proti křesťanům či židům, informovali dnes představitelé německých muslimů. Podle serveru Spiegel Online se chtějí muslimové během pátku ve více než 2000 německých mešitách jasně distancovat od islamistické organizace Islámský stát (IS), která ovládá části severní Sýrie a Iráku.

"Chceme dát najevo, že teroristé a zločinci nehovoří jménem islámu, že přikázání islámu pošlapávají a že pro vrahy a zločince v našich řadách, v našem náboženství není místo," prohlásil předseda Ústřední rady muslimů Aiman Mazyek.

Heslem pátečního akčního dne je "Muslimové povstávají proti nenávisti a bezpráví". Kázáním a modlitbami za mír se k němu chce připojit přes 2000 německých mešit, oznámil mluvčí Kooperační rady muslimů Ali Kizilkaya a vyzval všechny občany, aby pozvedli hlas proti rasismu a postavili se za liberálně-demokratické uspořádání společnosti.

Podle představitelů německých muslimů jsou akce namířeny proti všem extremistům. "Jsem židem, stane-li se terčem útoku synagoga, křesťanem, jsou-li pronásledováni křesťané, jak je tomu například v Iráku. Jsem muslimem, když jsou odpalována výbušná zařízení u mešit", prohlásil Mazyek.

Přečteno: 607x
 

Kam dál:

Štítky:  

muslimové, Německo, proti násilí, proti nenávisti, ManifestaceHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo