romea - logo
7. prosince 2019 (sobota)
svátek má Ambrož
Loading
rozšířené vyhledávaní

Muž a žena zabili dva policisty a civilistu. Vrazi měli doma hákový kříž

Las Vegas, 9.6.2014 19:25, (ROMEA)
Pár přišel do pizzerie na východě Las Vegas a začal střílet na duo policistů, kteří zde obědvali. (FOTO: Repro CNN)
Pár přišel do pizzerie na východě Las Vegas a začal střílet na duo policistů, kteří zde obědvali. (FOTO: Repro CNN)

Dvojice útočníků, která v neděli v americkém Las Vegas zastřelila dva policisty a jednoho civilistu, zastávala podle policie extremistické názory. Podle stanice CNN zanechali muž a žena po vraždách na místě písemné prohlášení, načež spáchali sebevraždu. Svědci tvrdí, že pár hovořil před střelbou o revoluci.

Pár nejprve přišel do pizzerie na východě města a začal střílet na duo policistů, kteří zde obědvali. Jeden z nich palbu opětoval, není však jasné, jestli někoho ze svých vrahů zasáhl. "Tohle je revoluce," popsali podle policie svědci střelby slova, kterými dvojice zahájila svůj čin.

Ozbrojenci poté odešli do nedalekého obchodu Walmart, kde zabili třetí osobu a nakonec sebe ve chvíli, kdy zahájili zásah přivolaní policisté. Podle policie se nejspíš jednalo o předem zamýšlenou sebevraždu.

Podle CNN sice policie přímo nesdělila, co se nacházelo v manifestu, jejž dvojice zanechala na místě střelby, policisté z něj však vyvozují, že zastávala extremistické postoje. Tuto teorii potvrzují také symboly hákového kříže, které podle deníku Las Vegas Review-Journal našla policie v jejich bytě.

Úřady sice identitu páru nezveřejnily, CNN však uvedla, že šlo o manžele, o nichž jejich sousedé z Las Vegas tvrdí, že byli velmi výstřední. Rádi se prý například oblékali jako komiksové postavy ze série o Batmanovi. Sousedka Krista Kochová stanici řekla, že jí oznámili, že provedou útok, ona je však prý považovala za blázny a nebrala to vážně.

Podobně tragické útoky nejsou ve Spojených státem ničím neobvyklým. Například ve čtvrtek si střelba v objektu univerzity v Seattlu na severozápadě USA vyžádala jednoho mrtvého a tři zraněné. Starosta města odsoudil podle něj "epidemii" násilí střelnými zbraněmi v zemi.

Předloni devatenáctiletý mladík zastřelil ve škole v Newtownu na severovýchodě USA 20 dětí. Oživilo to diskusi o podmínkách držení zbraní, ale vládě se nepodařilo změnit zákony, které umožňují Američanům si téměř volně kupovat zbraně.

VIDEO

Přečteno: 637x
 

Kam dál:

Štítky:  

USA, Extremismus, Neonacismus, Kriminalita, VraždaHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo