romea - logo
9. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Drahoslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Muž a žena zabili dva policisty a civilistu. Vrazi měli doma hákový kříž

Las Vegas, 9.6.2014 19:25, (ROMEA)
Pár přišel do pizzerie na východě Las Vegas a začal střílet na duo policistů, kteří zde obědvali. (FOTO: Repro CNN)
Pár přišel do pizzerie na východě Las Vegas a začal střílet na duo policistů, kteří zde obědvali. (FOTO: Repro CNN)

Dvojice útočníků, která v neděli v americkém Las Vegas zastřelila dva policisty a jednoho civilistu, zastávala podle policie extremistické názory. Podle stanice CNN zanechali muž a žena po vraždách na místě písemné prohlášení, načež spáchali sebevraždu. Svědci tvrdí, že pár hovořil před střelbou o revoluci.

Pár nejprve přišel do pizzerie na východě města a začal střílet na duo policistů, kteří zde obědvali. Jeden z nich palbu opětoval, není však jasné, jestli někoho ze svých vrahů zasáhl. "Tohle je revoluce," popsali podle policie svědci střelby slova, kterými dvojice zahájila svůj čin.

Ozbrojenci poté odešli do nedalekého obchodu Walmart, kde zabili třetí osobu a nakonec sebe ve chvíli, kdy zahájili zásah přivolaní policisté. Podle policie se nejspíš jednalo o předem zamýšlenou sebevraždu.

Podle CNN sice policie přímo nesdělila, co se nacházelo v manifestu, jejž dvojice zanechala na místě střelby, policisté z něj však vyvozují, že zastávala extremistické postoje. Tuto teorii potvrzují také symboly hákového kříže, které podle deníku Las Vegas Review-Journal našla policie v jejich bytě.

Úřady sice identitu páru nezveřejnily, CNN však uvedla, že šlo o manžele, o nichž jejich sousedé z Las Vegas tvrdí, že byli velmi výstřední. Rádi se prý například oblékali jako komiksové postavy ze série o Batmanovi. Sousedka Krista Kochová stanici řekla, že jí oznámili, že provedou útok, ona je však prý považovala za blázny a nebrala to vážně.

Podobně tragické útoky nejsou ve Spojených státem ničím neobvyklým. Například ve čtvrtek si střelba v objektu univerzity v Seattlu na severozápadě USA vyžádala jednoho mrtvého a tři zraněné. Starosta města odsoudil podle něj "epidemii" násilí střelnými zbraněmi v zemi.

Předloni devatenáctiletý mladík zastřelil ve škole v Newtownu na severovýchodě USA 20 dětí. Oživilo to diskusi o podmínkách držení zbraní, ale vládě se nepodařilo změnit zákony, které umožňují Američanům si téměř volně kupovat zbraně.

VIDEO

Přečteno: 642x
 

Kam dál:

Štítky:  

USA, Extremismus, Neonacismus, Kriminalita, VraždaHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo