romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Na cenu FIFA za fair play kandiduje i Brownovo gesto na podporu Kamary

24.11.2021 14:51
Glen Kamara (FOTO: https://www.rangers.co.uk/)
Glen Kamara (FOTO: https://www.rangers.co.uk/)

Gesto na podporu fotbalisty Rangers Glena Kamary od bývalého kapitána Celticu Scotta Browna nominovala mezinárodní federace FIFA na ocenění fair play za letošní rok. Brown před březnovým zápasem úhlavních glasgowských rivalů podpořil finského záložníka krátce po konfliktu se slávistou Ondřejem Kúdelou.

Kamara po březnové odvetě osmifinále Evropské ligy proti Slavii Praha obvinil Kúdelu z rasistické urážky a napadl ho v útrobách stadionu v Glasgow. I když český obránce rasismus popřel, dostal od UEFA zákaz startu v 10 utkáních a přišel také o mistrovství Evropy. Finskému reprezentantovi tmavé pleti zastavila disciplinární komise činnost na tři duely.

Brown během rozcvičky došel na polovinu soupeře, kde Kamarovi podal ruku, obejmul ho a krátce s ním pohovořil. Před výkopem glasgowského derby se týmy Celticu i Rangers společně vymezily proti rasismu.

Dalšími nominovanými jsou lékaři a hráči dánského národního týmu, kteří na hřišti pomohli zachránit život záložníkovi Christianu Eriksenovi, když zkolaboval během červnového utkání proti Finsku na mistrovství Evropy.

Třetím adeptem na cenu fair play je trenér Claudio Ranieri. Ten ještě jako kouč Sampdorie se svými svěřenci před květnovým duelem italské ligy proti Interu Milán vytvořil čerstvým mistrům slavobránu při nástupu na trávník.

Přečteno: 762x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Fotbal, Kopaná, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo