romea - logo
27. ledna 2022 (čtvrtek)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Na demonstraci proti rasismu v Německu dorazilo 15 000 účastníků

Kolín nad Rýnem, 15.12.2014 10:17, (ROMEA)
Kolín nad Rýnem (foto: Raimond Spekking / CC BY-SA 4.0 (via Wikimedia Commons))
Kolín nad Rýnem (foto: Raimond Spekking / CC BY-SA 4.0 (via Wikimedia Commons))

Kolem 15 000 lidí se zúčastnilo včerejší poklidné demonstrace v Kolíně nad Rýnem proti rasismu a xenofobii. Akce byla odpovědí na demonstraci pravicových extremistů, která se uskutečnila před sedmi týdny a vyústila ve střety s policií, uvedla agentura DPA.

"26. říjen byl pro nás černým dnem. To se na našich ulicích nesmí nikdy opakovat," řekl starosta Jürgen Roters. Protestní akci svolala iniciativa, kterou podporuje mnoho kolínských umělců.

Demonstraci na konci října svolaly německé neonacistické organizace a skupiny fotbalových chuligánů. Do akce se tehdy zapojilo asi 2000 radikálů a vyústila v potyčky s policií v centru města. Policie musela použít vodní děla, pepřové spreje a obušky. Lidé na včerejší akci proti rasismu a xenofobii chtěli proto ukázat, že takové demonstrace násilí odmítají a početně je převáží.

V Německu v poslední době rostou protiislámské nálady. V Drážďanech se konají protesty již několik týdnů. V pondělí se protiislámské demonstrace svolané hnutím Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) zúčastnily ve městě tisíce lidí. Hnutí podle vlastního vyjádření chce vyjádřit odpor k pronikání islámu do Německa a k údajnému potlačování křesťanské tradice a demonstrace v Drážďanech pořádá již několik týdnů. Původně se demonstrací účastnily stovky lidí, jejich počet se však postupně rozrostl.

Přečteno: 1020x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, Soužití, Rasismus, Xenofobie, Německo, proti násilíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo