romea - logo
18. června 2019 (úterý)
svátek má Milan
Loading
rozšířené vyhledávaní

Na slovenském festivalu kreativity zvítězila kampaň upozorňující na diskriminaci Romů na pracovním trhu

4.6.2019 15:10

Na slovenském festivalu kreativity "Zlatý klinec" byla za nejúspěšnější neziskovou kampaň vyhlášena iniciativa Prijateľní.sk, která upozorňuje na diskriminaci, s níž se musí Romové potýkat při hledání zaměstnání. Informační kampaň vytvořila agentura Respect APP ve spolupráci s SKPR Strategies pro organizaci Divoké máky. Informuje o tom Róbert Slovák ze zmíněné organizace na svém blogu na serveru DennikN.sk.

Mezi dalšími oceněnými aktivitami byla například reakce stovek grafiků z celého světa na vraždu novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Marie Kušnírové, vizuály upozorňující na sexismus v reklamě nebo plakáty pro filmový festival o svobodě.

Slovenská spořitelna, která je generálním partnerem soutěže nejlepších slovenských reklam, uděluje ocenění Best Non-profit pro nejlepší počin v neziskovém sektoru. 

Vítězná kampaň Prijateľní.sk upozorňuje na údaje z experimentu Institutu finanční politiky o diskriminaci Romů na trhu práce, podle kterého až polovina životopisů uchazečů s romským původem nedostane odpověď na svou žádost o práci ve srovnání s neromskými zájemci. 

"Říkáme jim, že když se budou učit a pracovat, přijmeme je mezi sebe. Ale když se snaží, odmítneme je. Tak jsme Romům nabídli absurdní řešení a odpromovali jsme neexistující službu na webstránce Prijatelni.sk, která měla "vybělit" Romům životopisy," popisuje hlavní myšlenku kampaně Róbert Slovák na svém blogu.

Informační kampaň její autoři šířili v minulém roce mezi firmy a přes 130 z nich se přidalo na seznam odpovědných podniků, které diskriminaci veřejně odmítají.

V kategorii PR uspěl projekt "Shut up! Voice of democracy in danger", v kterém designeři z celého světa vyjadřovali ve spojení s vraždou novináře Jána Kuciaka obavu, že demokracie na Slovensku je v ohrožení.

Přečteno: 418x
 

Kam dál:

Štítky:  

Festival, Kampaň, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo