romea - logo
18. listopadu 2019 (pondělí)
svátek má Romana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Na slovenském festivalu kreativity zvítězila kampaň upozorňující na diskriminaci Romů na pracovním trhu

4.6.2019 15:10

Na slovenském festivalu kreativity "Zlatý klinec" byla za nejúspěšnější neziskovou kampaň vyhlášena iniciativa Prijateľní.sk, která upozorňuje na diskriminaci, s níž se musí Romové potýkat při hledání zaměstnání. Informační kampaň vytvořila agentura Respect APP ve spolupráci s SKPR Strategies pro organizaci Divoké máky. Informuje o tom Róbert Slovák ze zmíněné organizace na svém blogu na serveru DennikN.sk.

Mezi dalšími oceněnými aktivitami byla například reakce stovek grafiků z celého světa na vraždu novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Marie Kušnírové, vizuály upozorňující na sexismus v reklamě nebo plakáty pro filmový festival o svobodě.

Slovenská spořitelna, která je generálním partnerem soutěže nejlepších slovenských reklam, uděluje ocenění Best Non-profit pro nejlepší počin v neziskovém sektoru. 

Vítězná kampaň Prijateľní.sk upozorňuje na údaje z experimentu Institutu finanční politiky o diskriminaci Romů na trhu práce, podle kterého až polovina životopisů uchazečů s romským původem nedostane odpověď na svou žádost o práci ve srovnání s neromskými zájemci. 

"Říkáme jim, že když se budou učit a pracovat, přijmeme je mezi sebe. Ale když se snaží, odmítneme je. Tak jsme Romům nabídli absurdní řešení a odpromovali jsme neexistující službu na webstránce Prijatelni.sk, která měla "vybělit" Romům životopisy," popisuje hlavní myšlenku kampaně Róbert Slovák na svém blogu.

Informační kampaň její autoři šířili v minulém roce mezi firmy a přes 130 z nich se přidalo na seznam odpovědných podniků, které diskriminaci veřejně odmítají.

V kategorii PR uspěl projekt "Shut up! Voice of democracy in danger", v kterém designeři z celého světa vyjadřovali ve spojení s vraždou novináře Jána Kuciaka obavu, že demokracie na Slovensku je v ohrožení.

Přečteno: 585x
 

Kam dál:

Štítky:  

Festival, Kampaň, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo