romea - logo
19. srpna 2022 (pátek)
svátek má Ludvík

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Dokumentární film LETY bude v pátek vysílán na internetu. Promítání proběhne v rámci filmového festivalu AKE DIKHEA

19.11.2020 12:51
V Kině Pilotů se 23. 10. 2019 uskutečnila premiéra dokumentu LETY. FOTO: Petr Zewlakk Vrabec
V Kině Pilotů se 23. 10. 2019 uskutečnila premiéra dokumentu LETY. FOTO: Petr Zewlakk Vrabec

V rámci mezinárodního filmového festivalu AKE DIKHEA? (v romštině Vidíš?) se bude promítat i dokument LETY natočený trojicí tvůrců Violou Tokárovou, Františkem Bikárem a Renatou Berkyovou. Online promítání budou moci diváci zhlédnout už tento pátek 20. listopadu ve 20 hodin na webové stránce festivalu.

VSTUPENKY

  • LETY, pátek 20. 11. 2020, 20:00
  • Cena: 4 Euro
  • Vstupenka platná i pro krátký film The Great Raid
  • KOUPIT

Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Celovečerní snímek o místě spojeném s romským holokaustem připravoval tým organizace ROMEA průběžně od června 2018. 

Reportážní záběry z archivu ROMEA TV a z archivu České televize, doplněné o ty aktuální zachycující události posledních dvou let, dokreslují výpovědi přeživších a rozhovory s aktéry porevolučních snah o odstranění vepřína. Součástí práce na dokumentu představovalo také investigativní pátrání po nevyjasněných skutečnostech, které ovlivnily další vývoj odkupu.

Mezinárodní festival romského filmu AKE DIKHEA? se tradičně koná v Berlíně a jde o přehlídku filmů natočených romskými tvůrci, kteří představují rozličná témata a svět pohledem Romů. Letos se koná již počtvrté a odborná poroto vybrala 17 snímků. Ty mohou zájemci zhlédnout online prostřednictvím webových stránek festivalu ve dnech mezi 19. a 23. listopadem 2020. 

Dokumentární film LETY organizace ROMEA vznikl díky podpoře nadace Bader Philanthropies a Americké ambasády v Praze.

Přečteno: 723x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Festival, dokumentární fillm, Lety u Písku, ROMEA, BerlínHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo