romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Na Luníku IX. začalo očkování proti covidu

21.7.2021 15:18
Ilustrační FOTO: Creative Commons
Ilustrační FOTO: Creative Commons

Obyvatelé košického sídliště Luník IX. se na začátku týdne mohli nechat očkovat proti onemocnění COVID-19. Přímo v prostorách místního úřadu to umožnila výjezdová očkovací služba Košického samosprávného kraje, která se tak snaží podpořit imunitu proti koronaviru v marginalizovaných skupinách obyvatel. Očkování bude na Luníku IX. probíhat každý týden.

Jako první se nechal naočkovat starosta Marcel Šaňa. „Chtěl jsem jít příkladem pro ostatní, proto jsem se dal naočkovat jako první. Na dnešní očkování se přihlásilo 120 lidí, ale pevně doufám, že se postupně přihlásí další, abychom dříve či později dosáhli kolektivní imunity. Jenom tak můžeme chránit naše zdraví a zdraví ostatních,“ řekl pro server cas.sk Šaňa.

Zároveň uvedl, že mnoho místních lidí má z očkování obavy, zejména díky dezinformacím a konspiracím, které se šíří na sociálních sítích. „Budeme je informovat prostřednictvím místního rozhlasu, stejně tak jako pomocí terénních sociálních pracovníků nebo rozdáváním letáků ve slovenštině a romštině,“ přiblížil starosta. S primátorem Košic navíc plánují motivaci v podobě soutěže o poukázky na oblečení a potraviny.

V Česku s očkováním lidí ve vyloučených lokalitách Moravskoslezského a Ústeckého kraje rovněž pomáhají mobilní očkovací týmy. Minulý týden působily například v lokalitě Mojžíř.

Přečteno: 880x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Luník IX, očkování, COVID-19, Sociálně vyloučené lokality, ZdravíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo