romea - logo
20. října 2018 (sobota)
svátek má Vendelín
Loading
rozšířené vyhledávaní

Na Slovensku bylo zadrženo šest extrémistů, je mezi nimi i šéf Slovenské pospolitosti

11.5.2018 14:19
Zásah slovenské policie v domě jednoho ze zadržených extrémistů (Zdroj: facebook.com)
Zásah slovenské policie v domě jednoho ze zadržených extrémistů (Zdroj: facebook.com)

Při čtvrteční razii na západním a středním Slovensku příslušníci slovenské Národní kriminální agentury (NAKA) zadrželi šest osob. Slovenská média uvádí, že mezi zadrženými je i kontroverzní zpěvák Jaroslav Pagáč a Michal Buchta, který kandidoval do parlamentu za Lidovou stranu Naše Slovensko (LSNS).

Policie zadržela i Jakuba Škrabáka, šéfa již neexistující politické strany Slovenské pospolitosti. Tu v roce 2006 rozpustil Nejvyšší soud Slovenské republiky, protože její politická činnost byla v rozporu s Ústavou SR.

V souvislosti s vyšetřováním a dokumentováním trestných činů extremismu provedli slovenští policisté sedm domovních prohlídek a 12 prohlídek dalších prostor, včetně okresní kanceláře extremistické LSNS v Ružomberoku. Během prohlídek byly zajištěny i důkazní materiály z bytů zadržených osob. 

Proti trojici mužů bylo vzneseno obvinění za extremistické trestné činy, konkrétněji jde o výrobu a rozšiřování extremistických materiálů.

Na facebookové stránce Polícia Slovenskej republiky se v reakci na status o razii objevilo několik komentářů, které obsahovaly i výhrůžky policistům a jejich rodinám. 

Správce stránky reagoval druhý den tímto vyjádřením: "U této zprávy se objevilo několik zpráv od fašistické lůzy, která neumí žít s tím, že v naší zemi funguje tým odborníků, kteří bojují a budou bojovat proti extremistickým názorům. Tato skupina lidí nepatří na náš Facebook, a proto každý její člen dostane ban."

Přečteno: 1220x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Slovensko, Policie, Neonacismus, propagace, trest, Kotleba, krajní praviceHLAVNÍ ZPRÁVY

Více než osm desítek romských studentů středních a vyšších odborných škol si v pátek 4. 11. 2017 v Praze převzalo stipendia, která jim udělila organizace ROMEA. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoZÁZNAM: Slavnostní předávání stipendií pro romské studenty SŠ a VOŠ

19.10.2018 0:37
Přímý přenos z Brožíkova sálu na Staroměstské radnici ze slavnostního setkání romských studentů středních a vyšších odborných škol, kteří se pro tento školní rok stali součástí Romského stipendijního programu. Ten realizuje organizace ROMEA již třetím rokem za podpory dánské nadace Velux, nadace Albatros a dalších podporovatelů. Přímý přenos ze slavnostní akce zajišťuje první romská internetová televize ROMEA TV.
 celý článek

Jedna ze dvou uzavíraných ubytoven v Ústí nad Labem. Ubytovna Modrá. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Výzkum Agentury: Více než 80% rodin z ubytoven se přestěhovalo do běžného bydlení díky mimořádné dávce

16.10.2018 15:58
Víc než čtyři pětiny domácností z ubytoven, které se díky mimořádné dávce na kauci a vybavení mohly přestěhovat do běžného bytu, si bydlení po roce udržely.
 celý článek

Tomio Okamura a koncentrační tábor v Letech u Písku (Koláž: Romea.cz)

Okamura a Rozner se dle policie nedopustili trestného činu, Lety jsou dál "neexistující pseudokoncentrák bez plotu"

16.10.2018 11:39
Výroky předsedy SPD Tomia Okamury a jeho stranického kolegy poslance Miloslava Roznera o romském táboře v Letech u Písku nejsou trestným činem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo