romea - logo
18. ledna 2019 (pátek)
svátek má Vladislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

Na Slovensku bylo zadrženo šest extrémistů, je mezi nimi i šéf Slovenské pospolitosti

11.5.2018 14:19
Zásah slovenské policie v domě jednoho ze zadržených extrémistů (Zdroj: facebook.com)
Zásah slovenské policie v domě jednoho ze zadržených extrémistů (Zdroj: facebook.com)

Při čtvrteční razii na západním a středním Slovensku příslušníci slovenské Národní kriminální agentury (NAKA) zadrželi šest osob. Slovenská média uvádí, že mezi zadrženými je i kontroverzní zpěvák Jaroslav Pagáč a Michal Buchta, který kandidoval do parlamentu za Lidovou stranu Naše Slovensko (LSNS).

Policie zadržela i Jakuba Škrabáka, šéfa již neexistující politické strany Slovenské pospolitosti. Tu v roce 2006 rozpustil Nejvyšší soud Slovenské republiky, protože její politická činnost byla v rozporu s Ústavou SR.

V souvislosti s vyšetřováním a dokumentováním trestných činů extremismu provedli slovenští policisté sedm domovních prohlídek a 12 prohlídek dalších prostor, včetně okresní kanceláře extremistické LSNS v Ružomberoku. Během prohlídek byly zajištěny i důkazní materiály z bytů zadržených osob. 

Proti trojici mužů bylo vzneseno obvinění za extremistické trestné činy, konkrétněji jde o výrobu a rozšiřování extremistických materiálů.

Na facebookové stránce Polícia Slovenskej republiky se v reakci na status o razii objevilo několik komentářů, které obsahovaly i výhrůžky policistům a jejich rodinám. 

Správce stránky reagoval druhý den tímto vyjádřením: "U této zprávy se objevilo několik zpráv od fašistické lůzy, která neumí žít s tím, že v naší zemi funguje tým odborníků, kteří bojují a budou bojovat proti extremistickým názorům. Tato skupina lidí nepatří na náš Facebook, a proto každý její člen dostane ban."

Přečteno: 1226x

 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Slovensko, Policie, Neonacismus, propagace, trest, Kotleba, krajní praviceHLAVNÍ ZPRÁVY

Jaromír Balda, obžalovaný ze dvou teroristických útoků na vlaky, 7. 1. 2019 (FOTO: repro Česká televize)

videoTerorista obdivující Okamurovu SPD dostal 4 roky vězení. Podle soudce byl ovlivněn lidmi, kteří veřejně šíří extremismus

(AKTUALIZOVÁNO), 14.1.2019 13:00, (AKTUALIZOVÁNO 20:15)
Za způsobení nehod dvou osobních vlaků na Mladoboleslavsku dnes poslal soud seniora Jaromíra Baldu na čtyři roky do vězení a nařídil mu ambulantní psychiatrické léčení.
 celý článek

Obvodní soud pro Prahu 10 začal 6. 9. 2018 projednávat případ trojice fotbalových fanoušků, kteří podle obžaloby napadli v tramvaji muže tmavé pleti. Za ublížení na zdraví a další trestné činy hrozí mladíkům až osmileté vězení. Na snímku obžalovaní Štěpán Černín (vlevo) a Tomáš Satora přicházejí k soudu. (FOTO: ČTK)

V kauze napadeného Afričana v tramvaji nechtějí svědci vypovídat. Bojí se o život.

11.1.2019 10:21
Obvodní soud pro Prahu 10, pokračuje v řešení rasistického zločinu, který se stal předloni na podzim. Svědci nechtějí vypovídat na soudu, mají strach o vlastní život. Informoval o tom zpravodajský server Seznam.cz
 celý článek

Ilustrační foto (FOTO: pixabay.com)

Dva lidé byli odsouzeni za nenávistné výroky vůči novorozenci. Další tři jsou stále ve vyšetřování

10.1.2019 11:55
Soudy loni v listopadu potrestaly dva z pěti vyšetřovaných v kauze nenávistných komentářů vyřčených na adresu novorozeného chlapce, který se narodil v roce 2017 v Třinci české matce a kurdskému otci. Další podezřelí jsou stále v šetření. Informoval o tom týdeník Respekt.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo