romea - logo
15. srpna 2018 (středa)
svátek má Hana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Na Slovensku bylo zadrženo šest extrémistů, je mezi nimi i šéf Slovenské pospolitosti

11.5.2018 14:19
Zásah slovenské policie v domě jednoho ze zadržených extrémistů (Zdroj: facebook.com)
Zásah slovenské policie v domě jednoho ze zadržených extrémistů (Zdroj: facebook.com)

Při čtvrteční razii na západním a středním Slovensku příslušníci slovenské Národní kriminální agentury (NAKA) zadrželi šest osob. Slovenská média uvádí, že mezi zadrženými je i kontroverzní zpěvák Jaroslav Pagáč a Michal Buchta, který kandidoval do parlamentu za Lidovou stranu Naše Slovensko (LSNS).

Policie zadržela i Jakuba Škrabáka, šéfa již neexistující politické strany Slovenské pospolitosti. Tu v roce 2006 rozpustil Nejvyšší soud Slovenské republiky, protože její politická činnost byla v rozporu s Ústavou SR.

V souvislosti s vyšetřováním a dokumentováním trestných činů extremismu provedli slovenští policisté sedm domovních prohlídek a 12 prohlídek dalších prostor, včetně okresní kanceláře extremistické LSNS v Ružomberoku. Během prohlídek byly zajištěny i důkazní materiály z bytů zadržených osob. 

Proti trojici mužů bylo vzneseno obvinění za extremistické trestné činy, konkrétněji jde o výrobu a rozšiřování extremistických materiálů.

Na facebookové stránce Polícia Slovenskej republiky se v reakci na status o razii objevilo několik komentářů, které obsahovaly i výhrůžky policistům a jejich rodinám. 

Správce stránky reagoval druhý den tímto vyjádřením: "U této zprávy se objevilo několik zpráv od fašistické lůzy, která neumí žít s tím, že v naší zemi funguje tým odborníků, kteří bojují a budou bojovat proti extremistickým názorům. Tato skupina lidí nepatří na náš Facebook, a proto každý její člen dostane ban."

Přečteno: 1210x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Slovensko, Policie, Neonacismus, propagace, trest, Kotleba, krajní praviceHLAVNÍ ZPRÁVY

Matka romského dítěte, které mělo údajně stát na začátku konfliktu v brouzdališti v Dubí, poskytla 11. 8. 2018 rozhovor serveru Romea.cz (FOTO: repro ROMEA TV)

videoVIDEO: Nové svědectví z rvačky na koupališti v Dubí. Konflikt měla vyprovokovat "bílá" žena. Hodila s romským dítětem do bazénku

12.8.2018 11:45
Koupaliště Plivátko v Dubí je momentálně asi nejznámější v celé naší republice. Jak již server Romea.cz informoval zřejmě banální incident nebo dokonce jen hra dětí v brouzdališti vyvolala hádku a následně i rvačku nejdříve mezi "bílou" a romskou ženou. Pak se do bitky zapojili i muži. I když se celá událost odehrála už v úterý, do dnešního dne média nezveřejnila výpověď ani jednoho Roma nebo Romky.
 celý článek

Michal Koky, student druhého ročníku farmacie na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně (FOTO: archiv Michala Kokyho)

Student farmacie Michal Koky: Lidé si myslí, že jsem Ital nebo Řek

8.8.2018 0:01
Michal Koky studuje druhým ročníkem farmacii na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. „Zdravotnictví mě lákalo už od dětství. Vždy jsem věděl, že se v budoucnu chci pohybovat v této sféře. Na gymnáziu mě ze všech předmětů nejvíce bavila chemie. Farmacie zahrnuje obě tyto oblasti, a tak jsem si ji vybral jako studijní obor,“ přibližuje Michal.
 celý článek

Ilustrační FOTO

Banální konflikt v brouzdališti vedl k rvačce. Několik Romů mělo zbít mladého muže. Policie rasistický podtext prozatím nevyšetřuje

8.8.2018 21:57
Na koupališti v severočeském Dubí došlo ke rvačce, kterou vyvolala roztržka mezi matkami na dětském brouzdališti. Skupina několika Romů pak měla brutálně zbít mladíka, který se zastal jedné z žen. O situaci informovali svědci přes sociální sítě a událost vyvolala vlnu protiromských rasistických příspěvků. Policie však okolnosti případu teprve prošetřuje a zatím vyloučila rasový motiv incidentu.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo