romea - logo
26. května 2018 (sobota)
svátek má Filip
Loading
rozšířené vyhledávaní

Na Slovensku bylo zadrženo šest extrémistů, je mezi nimi i šéf Slovenské pospolitosti

11.5.2018 14:19
Zásah slovenské policie v domě jednoho ze zadržených extrémistů (Zdroj: facebook.com)
Zásah slovenské policie v domě jednoho ze zadržených extrémistů (Zdroj: facebook.com)

Při čtvrteční razii na západním a středním Slovensku příslušníci slovenské Národní kriminální agentury (NAKA) zadrželi šest osob. Slovenská média uvádí, že mezi zadrženými je i kontroverzní zpěvák Jaroslav Pagáč a Michal Buchta, který kandidoval do parlamentu za Lidovou stranu Naše Slovensko (LSNS).

Policie zadržela i Jakuba Škrabáka, šéfa již neexistující politické strany Slovenské pospolitosti. Tu v roce 2006 rozpustil Nejvyšší soud Slovenské republiky, protože její politická činnost byla v rozporu s Ústavou SR.

V souvislosti s vyšetřováním a dokumentováním trestných činů extremismu provedli slovenští policisté sedm domovních prohlídek a 12 prohlídek dalších prostor, včetně okresní kanceláře extremistické LSNS v Ružomberoku. Během prohlídek byly zajištěny i důkazní materiály z bytů zadržených osob. 

Proti trojici mužů bylo vzneseno obvinění za extremistické trestné činy, konkrétněji jde o výrobu a rozšiřování extremistických materiálů.

Na facebookové stránce Polícia Slovenskej republiky se v reakci na status o razii objevilo několik komentářů, které obsahovaly i výhrůžky policistům a jejich rodinám. 

Správce stránky reagoval druhý den tímto vyjádřením: "U této zprávy se objevilo několik zpráv od fašistické lůzy, která neumí žít s tím, že v naší zemi funguje tým odborníků, kteří bojují a budou bojovat proti extremistickým názorům. Tato skupina lidí nepatří na náš Facebook, a proto každý její člen dostane ban."

Přečteno: 1092x

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Slovensko, Policie, Neonacismus, propagace, trest, Kotleba, krajní praviceHLAVNÍ ZPRÁVY

V městečku Saintes Marie de la Mer na jihu Francie se každoročně koná tradiční pouť k uctění Kali Sáry. (FOTO: Wikimedia Commons)

Ve čtvrtek začíná ve Francii tradiční oslava romské patronky Kaľi Sáry

22.5.2018 22:15
Již tento čtvrtek začíná v jihofrancouzském městečku Saintes Maries de la Mer tradiční romská pouť, na kterou se sjíždějí Romové ze všech koutů světa, aby uctili svou patronku černou Sáru. Na několik dní tak jinak poklidné městečko ožívá romskou hudbou všech stylů. Tradice této pouťě, která oslavuje kromě Kaľi Sáry také svaté Marie Jakobé a Salomé, sahá až do středověku.
 celý článek

Brutální zákrok slovenských policistů 16. dubna 2017 ve Zborově, okres Bardejov. (FOTO: repro ERRC)

videoBrutální zásah proti Romům ve Zborově: Policejní inspekce uzavřela vyšetřování, nešlo o trestný čin

22.5.2018 16:45
Po roce vyšetřování brutálního policejního zásahu, který se odehrál loni v květnu v romské osadě ve Zborově u Bardějova, policejní inspekce případ uzavřela, podle ní policie nepochybila. Informuje o tom RTVS.
 celý článek

Ida Kelarová 26. 10. 2017 na chodbě Krajského soudu v Děčíně, který řešil případ napadení romských dětí a střelby na táboře v Jiřetíně pod Jedlovou v létě 2016. (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Svědek v případu střelby na romském táboře: Děti se bály a plakaly. Střelec nadával pořadateli že je zm.. cikánskej a buzerant

22.5.2018 16:09
Výslechem dalších svědků pokračovalo dnes u děčínského okresního soudu projednávání střelby na táboře romského pěveckého sboru. Obžalobě z výtržnictví čelí Martin Kout, který podle obžaloby předloni u dětského tábora v Jiřetíně pod Jedlovou na Děčínsku střílel a rasisticky nadával jeho účastníkům. Na táboře byly romské děti. Kout již dříve jakoukoli vinu odmítl, hrozí mu dva roky vězení.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

 

Další články z rubriky..
romea - logo