romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Na Slovensku bylo zadrženo šest extrémistů, je mezi nimi i šéf Slovenské pospolitosti

11.5.2018 14:19
Zásah slovenské policie v domě jednoho ze zadržených extrémistů (Zdroj: facebook.com)
Zásah slovenské policie v domě jednoho ze zadržených extrémistů (Zdroj: facebook.com)

Při čtvrteční razii na západním a středním Slovensku příslušníci slovenské Národní kriminální agentury (NAKA) zadrželi šest osob. Slovenská média uvádí, že mezi zadrženými je i kontroverzní zpěvák Jaroslav Pagáč a Michal Buchta, který kandidoval do parlamentu za Lidovou stranu Naše Slovensko (LSNS).

Policie zadržela i Jakuba Škrabáka, šéfa již neexistující politické strany Slovenské pospolitosti. Tu v roce 2006 rozpustil Nejvyšší soud Slovenské republiky, protože její politická činnost byla v rozporu s Ústavou SR.

V souvislosti s vyšetřováním a dokumentováním trestných činů extremismu provedli slovenští policisté sedm domovních prohlídek a 12 prohlídek dalších prostor, včetně okresní kanceláře extremistické LSNS v Ružomberoku. Během prohlídek byly zajištěny i důkazní materiály z bytů zadržených osob. 

Proti trojici mužů bylo vzneseno obvinění za extremistické trestné činy, konkrétněji jde o výrobu a rozšiřování extremistických materiálů.

Na facebookové stránce Polícia Slovenskej republiky se v reakci na status o razii objevilo několik komentářů, které obsahovaly i výhrůžky policistům a jejich rodinám. 

Správce stránky reagoval druhý den tímto vyjádřením: "U této zprávy se objevilo několik zpráv od fašistické lůzy, která neumí žít s tím, že v naší zemi funguje tým odborníků, kteří bojují a budou bojovat proti extremistickým názorům. Tato skupina lidí nepatří na náš Facebook, a proto každý její člen dostane ban."

Přečteno: 1300x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Slovensko, Policie, Neonacismus, propagace, trest, Kotleba, krajní praviceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo