romea - logo
13. prosince 2019 (pátek)
svátek má Lucie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Na východě Německa se dnes sejdou neonacisté, budou mezi nimi i Češi

20.4.2018 9:42
Ilustrační foto. (FOTO: Jiří Salik Sláma)
Ilustrační foto. (FOTO: Jiří Salik Sláma)

Ve východoněmecké obci Ostritz dnes večer začíná dvoudenní festival, jímž chtějí pravicoví extremisté z Německa, Polska a Česka oslavit narozeniny nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Očekává se, že na akci nedaleko polských a českých hranic jich dorazí kolem tisícovky. Chystají se protidemonstrace a připravuje se rozsáhlé nasazení policistů.

Saská policie kvůli festivalu stahuje jednotky z celé spolkové země. Kolik přesně jich vyšle na místo, ale zatím nechtěla říci. Každopádně se připravuje na jeden z největších zákroků za posledních deset let. V Ostritzi mají být také policisté z Česka a Polska.

Na protest proti festivalu nazvanému Schild und Schwert (štít a meč) - zkráceně tedy SS, což bylo zároveň označení pro Schutzstaffel (Ochranný oddíl), ozbrojenou organizaci vytvořenou v roce 1925 Hitlerovými přívrženci - se má uskutečnit takzvaná slavnost míru. Zúčastnit by se jí mělo rovněž kolem tisícovky lidí. Odpůrci neonacistů chystají i další akce.

Přečteno: 1376x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Neonacismus, Adolf HitlerHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo