romea - logo
19. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Ivo

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Na zpravodajském serveru se objevil protiromský rasistický vtip. Redakce se omluvila

12.1.2022 14:58
Portál Pluska.sk zveřejnil 10. 1. 2022 na své stránce rasistický vtip.
Portál Pluska.sk zveřejnil 10. 1. 2022 na své stránce rasistický vtip.

Webový portál deníku Plus JEDEN DEŇ se omluvil za zveřejnění urážlivého rasistického vtipu, který vyvolal u čtenářů pohoršení. Portál Pluska.sk uveřejňuje na své stránce pravidelně takzvaný vtip dne a v pondělí v této rubrice napsal: "Jaké pole je třeba k tomu, aby vás Cikáni neokradli - bramborové, řepkové nebo jiné? Nejlepší minové.". Informoval o tom zpravodajský server Topky.sk.

Portál v omluvě uvedl, že vtipy na stránku nastavují po desítkách a zodpovědný pracovník jejich obsah dostatečně nezkontroloval. "Vtip jsme okamžitě stáhli a do budoucna se budeme takovým chybám vyhýbat. Samozřejmě nebylo v našem úmyslu nikoho urazit a plně respektujeme všechny kulturní i národnostní menšiny," napsal v omluvě portál n asociální síti Facebook.

Předseda parlamentního výboru pro lidská práva a národnostní menšiny Peter Pollák ml. (OĽANO) však s tímto vysvětlením není spokojen. „Zveřejnit na jedné z nejsledovanějších zpravodajských stránek rasistický a nechutný vtip je opravdu daleko za hranicí jakékoli slušnosti. Toto opravdu může vypustit jen primitiv. O to víc se divím, že se to dostalo až na stránku.,“ uvedl Pollák. "Přestože tento pokus o vtip redakce stáhla, žije si vlastním životem. Lidé si ho všimli a sdíleli ho," dodal.

Podle Polláka je tato situace velmi podobná jednání poslance Milana Mazureka, který několikrát napsal na sociální sítě extrémistický status a později jej vymazal. Ale až poté, co si ho všimli tisíce lidí a začaly ho sdílet.

„Něco takového se dít nesmí. A je jedno, jestli je to záměr, nebo ne. Proto jsem se rozhodl podat podnět k Tiskové radě, jejímž úkolem je právě ochrana novinářské etiky. Pozorně budu sledovat další kroky redakce v souvislosti s člověkem, který je za toto zodpovědný a očekávám vůči němu razantní krok! Neboť na slušném Slovensku nemají podobné "vtipy" místo,“ doplnil Peter Pollák ml.

Přečteno: 1187x
 

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Rasismus, AnticiganismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo