romea - logo
18. ledna 2022 (úterý)
svátek má Vladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Německá potravinová banka kritizována kvůli odmítání migrantů

26.2.2018 11:14
Organizace Tafel, kterou založila sociální pracovnice Sabine Werth, má dnes více než 900 poboček po celé zemi.
Organizace Tafel, kterou založila sociální pracovnice Sabine Werth, má dnes více než 900 poboček po celé zemi.

Vlna kritiky se v pátek snesla na potravinovou banku z německého Essenu poté, co ve čtvrtek vyšlo najevo, že od poloviny ledna mezi své klienty nepřijímá migranty. Pobočka organizace Tafel své rozhodnutí registrovat jako nové klienty pouze Němce zdůvodnila tím, že migranti začali tvořit stále větší podíl příjemců její pomoci, informovala dnes agentura DPA. Podle komunálních politiků i představitelů dalších poboček organizace rozhodnutí z Essenu nahrává pravicovým extremistům.

Pobočka potravinové banky v západoněmeckém městě Essenu před časem rozhodla, že bude jako nové klienty registrovat už jen německé občany. Za důvod označila to, že mladí muži z řad migrantů tvoří stále větší podíl příjemců její pomoci a kvůli nim se potravinovou banku bojí navštěvovat důchodci a ženy samoživitelky. "Chceme, aby k nám dál chodily i německé babičky," uvedl předseda essenské potravinové banky Jörg Sartor.

Rozhodnutí vyvolalo kritiku ze strany politiků, organizací pomáhajících migrantům, ale i většiny dalších poboček organizace Tafel z celého Německa.

Předseda integrační rady města Essenu Miguel Martin González Kliefken dnes uvedl, že rozhodnutí potravinové banky hraje do karet pravicovým extremistům. Řešením by podle něj bylo spíše zastavit výdej pomoci těm, kteří dělají problémy, než potrestat všechny na základě jejich původu.

Také Christian Woltering, ředitel organizace, která zastřešuje charity ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, kde Essen leží, označil rozhodnutí za "vodu na mlýn" pravicových populistů. Smyslem organizací, jako je Tafel, je podle něj pomáhat nezávisle na pasu, který má v kapse člověk v nouzi.

"Pro berlínskou pobočku organizace Tafel neexistují potřební první a druhé kategorie," uvedla předsedkyně potravinové banky v hlavním městě Sabine Werthová.

Zhruba 930 poboček organizace Tafel v Německu rozdává potřebným potraviny, které by jinak skončily z různých důvodů v odpadu. Lidé, kteří o pomoc žádají, musí prokázat, že jsou příjemci některé z forem sociálních dávek.

Přečteno: 807x
 

Kam dál:

Štítky:  

Německo, MigraceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo