romea - logo
27. června 2022 (pondělí)
svátek má Ladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Německé ministerstvo vnitra zakázalo krajně pravicové hnutí

24.6.2020 10:13
Horst Seehofer (FOTO: Michael Lucan, Wikimedia Commons)
Horst Seehofer (FOTO: Michael Lucan, Wikimedia Commons)

Německý ministr vnitra Horst Seehofer zapsal na seznam zakázaných hnutí krajně pravicové uskupení Nordadler (Severní orel). Na twitteru to oznámil mluvčí ministerstva Steve Alter. Skupina, která působí především na internetu, vychází podle ministerstva vnitra z nacistické ideologie a za svůj vzor považuje vůdce nacistického Německa Adolfa Hitlera. Po oznámení zákazu hnutí podnikla policie proti příslušníkům uskupení razie.

"Spolkový ministr vnitra Seehofer zakázal krajně pravicové sdružení Nordadler. Působí převážně na síti. Policie od rána provádí ve čtyřech spolkových zemích kroky proti hnutí. Pravicový extremismus a antisemitismus nedostanou prostor ani na internetu," uvedl Alter.

K raziím podle agentury DPA policie přistoupila v Severním Porýní-Vestfálsku, Sasku, Braniborsku a Dolním Sasku. Ministerstvo sdělilo, že hnutí působilo i pod názvy jako Nacionální revoluce, Nacionální mládež, Nacionální společenství a Nacionální obroda.

Hnutí za své vzory považovalo vedle Hitlera i další významné představitele nacistického režimu. Rovněž podle DPA plánovalo vytvořit na venkově kolonii, kde by jeho přívrženci společně žili. Hnutí zastávalo i antisemitské názory, například po loňském útoku pravicového extremisty na synagogu v Halle, v jejíž blízkosti radikál zastřelil dva lidi, vůdce uskupení na komunikační síti telegram vyjádřil činu sympatie.

Přečteno: 634x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Extremismus, Pravý sektor, NacionalismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo