romea - logo
14. srpna 2022 (neděle)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Německo zakázalo činnost islámské organizaci Ansaar International. Důvod? Financování terorismu

6.5.2021 11:45
Z webu islámské organizace Ansaar International, jíž Německo zakázalo činnost, protože financovala terorismus.
Z webu islámské organizace Ansaar International, jíž Německo zakázalo činnost, protože financovala terorismus.

Německo zakázalo činnost islámské organizace Ansaar International, kterou německá vláda viní z toho, že pod záminkou humanitární pomoci financuje ve světě terorismus. O zákazu informovalo německé ministerstvo vnitra.

"Ansaar International a přidružené organizace financují z dárcovských příspěvků terorismus," napsal na twitteru mluvčí německého ministra vnitra Horsta Seehofera. "Pokud chcete bojovat proti terorismu, musíte vysušit jeho finanční zdroje," dodal.

Ansaar International tvrdí, že poskytuje pomoc lidem zasaženým válkou a krizemi, a to například stavbou či financováním stavby nemocnic, sirotčinců či škol. Za tímto účelem také organizace pořádala charitativní sbírky.

Podle německé vlády ale organizace část peněz od dárců předávala zahraničním teroristickým skupinám jako někdejší Fronta An-Nusra v Sýrii, palestinské militantní hnutí Hamás či extremistické hnutí Šabáb v Somálsku.

Podle listu Bild německá policie při mapování činnosti organizace, která byla založena v roce 2012 se sídlem v Düsseldorfu, prohledala budovy v deseti německých státech a zabavila množství materiálu.

Přečteno: 569x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Terorismus, IslamismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo