romea - logo
18. května 2022 (středa)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Německý policejní komisař čelí stíhání za sdílení fotek Hitlera

26.2.2021 12:10
Policie v Německu, ilustrační foto
Policie v Německu, ilustrační foto

Němečtí prokurátoři vznesli obvinění z šíření nenávisti a pobuřování vůči policejnímu komisaři, který podle nich sdílel obrázky Adolfa Hitlera a také materiály hlásající nenávist vůči muslimům. Policista čelí rovněž podezření z držení nelegálních zbraní a výbušnin, napsala agentura Reuters.

Šestačtyřicetiletý komisař, který sloužil na policejním velitelství v západoněmeckém Weisbadenu, sdílel fotografie Hitlera s 30 dalšími příslušníky prostřednictvím diskuzní aplikace WhatsApp, tvrdí prokuratura.

"Podezřelý sdílel obrázky Adolfa Hitlera v uniformě s páskou na rukávu se svastikou provádějícího takzvaný hitlerovský pozdrav s nataženou pravicí a obrázky vyjadřující nepřátelství vůči lidem s tmavou kůží a muslimům," oznámila frankfurtská prokurátorka Nadja Niesenová.

Komisař podle ní posílal fotografie ke konci roku 2018, vyšetřovatelé pak u něj při domovní prohlídce o rok později nalezli střelné zbraně a výbušniny. Nekomentovala, proč jej prokuratura začala stíhat až nyní a zda komisař obvinění popřel.

Před soudem má v dubnu stanout také bratr podezřelého, který v minulosti rovněž sloužil o policie, ale z jejích řad dobrovolně odešel. Čelí obviněním z toho, že sdílel nelegální symboly, vlastnil nepovolené zbraně a šířil tajné policejní informace mezi civilisty.

Podobné případy pravicového extremismu jsou podle Reuters v Německu citlivou záležitostí, země totiž velmi silně reflektuje události druhé světové války včetně genocidy milionů Židů pod Hitlerovým vedením. Německá kontrarozvědka v loňské zprávě uvedla, že se ke krajně pravicovým názorům hlásí méně než procento ze všech příslušníků policie či jiných bezpečnostních složek a armády. Zpráva byla součástí širšího vyšetřování vlivu krajně pravicového extremismu ve veřejné službě.

Přečteno: 731x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Nacismus, Extremismus, genocida, Policie, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo