romea - logo
18. března 2019 (pondělí)
svátek má Eduard
Loading
rozšířené vyhledávaní

Německý soud v Bamberku potrestal skupinu neonacistů

17.12.2018 14:17
(FOTO: repro TVN)
(FOTO: repro TVN)

Vězeňské i podmínečné tresty si dnes od soudu v bavorském Bamberku odnesla trojice mužů a jedna žena, které státní zastupitelství podezřívalo z toho, že vytvořili pravicově extremistické uskupení a chystali útoky na ubytovnu pro běžence a příznivce levice. Soud ale podle televizní a rozhlasové stanice BR neprokázal, že by čtveřice skutečně utvořila organizovanou zločineckou skupinu nebo plánovala konkrétní útoky.

I přesto obžalované ve věku 24 až 39 let shledal vinnými z ublížení na zdraví, poškozování cizí věci, držení nelegální pyrotechniky a používání symbolů protiústavních organizací. Jednotlivé tresty sahají od finanční pokuty 1875 eur (48 tisíc korun) pro ženu, přes podmínečný 17měsíční trest až po tříletý nepodmíněný trest odnětí svobody.
Obžalovaní se podle vyšetřovatelů na přelomu let 2014 a 2015 radikalizovali v rámci později zakázaného pravicově extremistického uskupení Weisse Wölfe Terrorcrew (Teroristická banda bílí vlci) a posléze utvořili vlastní buňku. K útokům podle obžaloby chtěli využít zakázanou pyrotechniku.

Konkrétně se dva z obžalovaných mužů v brzkých ranních hodinách 19. srpna 2015 pohybovali kolem zařízení pro uprchlíky v Bamberku, na které chtěli údajně zaútočit kilogramem pyrotechniky, kterou nelegálně zakoupili na internetu. Při další akci chtěli podle obžaloby zaútočit na místě, kde se scházejí příznivci levice.
Žádné konkrétní plány útoků se ale obžalobě nakonec prokázat nepodařilo.
Přečteno: 411x

 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Neonacismus, Nenávist, Xenofobie, Rasismus, Německo, Policie, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

Andrej Kiska, prezident Slovenské republiky (FOTO: Katarzyna Czerwińska, Wikimedia Commons)

videoBUDEME VYSÍLAT ŽIVĚ: Evropskou cenu Sintů a Romů za lidská práva získá slovenský prezident Andrej Kiska

15.3.2019 15:15
Od 18. do 21. března 2019 se uskuteční již čtvrtý ročník Romského týdne na půdě Evropského parlamentu v Bruselu. V úterý 19. března odpoledne bude v rámci programu udělena také Evropská cena Sintů a Romů za lidská práva - získá ji slovenský prezident Andrej Kiska. Server Romea.cz bude udělení ceny přenášet živě přímo z Bruselu.
 celý článek

Občan Austrálie, který se podle médií jmenuje Brenton Tarrant, při teroristickém útoku 15. 3. 2019 ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zavraždil 49 lidí. (FOTO: repro sociální sítě)

Kdo vraždil v novozélandských mešitách? Útočník psal o nadřazenosti bílé rasy, nenáviděl migranty, inspiroval ho neonacista Breivik

15.3.2019 13:24
Ozbrojenec, který dnes při teroristickém útoku ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zavraždil 49 lidí, byl zřejmě obdivovatelem balkánských nacionalistů i válečníků, kteří v minulosti bojovali proti muslimům, včetně českého krále Zikmunda Lucemburského. Než zahájil palbu, přehrával si v autě píseň oslavující bývalého bosenskosrbského vůdce Radovana Karadžiče, kterého nyní v Haagu soudí mezinárodní justice. Informoval o tom server Balkan Insight.
 celý článek

Věra Bílá

Patrik Banga: Sbohem, Věro!

15.3.2019 9:33
Těžko psát, když člověku zemře někdo, kdo je mu tak blízký, že první hodiny ani nemůže uvěřit, že se to stalo. O to víc, že před pár týdny stejně umřela moje vlastní máma, která byla ještě mladší než Věra Bílá. Královna Rom popu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo