romea - logo
20. ledna 2019 (neděle)
svátek má Ilona
Loading
rozšířené vyhledávaní

Německý soud v Bamberku potrestal skupinu neonacistů

17.12.2018 14:17
(FOTO: repro TVN)
(FOTO: repro TVN)

Vězeňské i podmínečné tresty si dnes od soudu v bavorském Bamberku odnesla trojice mužů a jedna žena, které státní zastupitelství podezřívalo z toho, že vytvořili pravicově extremistické uskupení a chystali útoky na ubytovnu pro běžence a příznivce levice. Soud ale podle televizní a rozhlasové stanice BR neprokázal, že by čtveřice skutečně utvořila organizovanou zločineckou skupinu nebo plánovala konkrétní útoky.

I přesto obžalované ve věku 24 až 39 let shledal vinnými z ublížení na zdraví, poškozování cizí věci, držení nelegální pyrotechniky a používání symbolů protiústavních organizací. Jednotlivé tresty sahají od finanční pokuty 1875 eur (48 tisíc korun) pro ženu, přes podmínečný 17měsíční trest až po tříletý nepodmíněný trest odnětí svobody.
Obžalovaní se podle vyšetřovatelů na přelomu let 2014 a 2015 radikalizovali v rámci později zakázaného pravicově extremistického uskupení Weisse Wölfe Terrorcrew (Teroristická banda bílí vlci) a posléze utvořili vlastní buňku. K útokům podle obžaloby chtěli využít zakázanou pyrotechniku.

Konkrétně se dva z obžalovaných mužů v brzkých ranních hodinách 19. srpna 2015 pohybovali kolem zařízení pro uprchlíky v Bamberku, na které chtěli údajně zaútočit kilogramem pyrotechniky, kterou nelegálně zakoupili na internetu. Při další akci chtěli podle obžaloby zaútočit na místě, kde se scházejí příznivci levice.
Žádné konkrétní plány útoků se ale obžalobě nakonec prokázat nepodařilo.
Přečteno: 404x

 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Neonacismus, Nenávist, Xenofobie, Rasismus, Německo, Policie, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

Jaromír Balda, obžalovaný ze dvou teroristických útoků na vlaky, 7. 1. 2019 (FOTO: repro Česká televize)

videoTerorista obdivující Okamurovu SPD dostal 4 roky vězení. Podle soudce byl ovlivněn lidmi, kteří veřejně šíří extremismus

(AKTUALIZOVÁNO), 14.1.2019 13:00, (AKTUALIZOVÁNO 20:15)
Za způsobení nehod dvou osobních vlaků na Mladoboleslavsku dnes poslal soud seniora Jaromíra Baldu na čtyři roky do vězení a nařídil mu ambulantní psychiatrické léčení.
 celý článek

Obvodní soud pro Prahu 10 začal 6. 9. 2018 projednávat případ trojice fotbalových fanoušků, kteří podle obžaloby napadli v tramvaji muže tmavé pleti. Za ublížení na zdraví a další trestné činy hrozí mladíkům až osmileté vězení. Na snímku obžalovaní Štěpán Černín (vlevo) a Tomáš Satora přicházejí k soudu. (FOTO: ČTK)

V kauze napadeného Afričana v tramvaji nechtějí svědci vypovídat. Bojí se o život.

11.1.2019 10:21
Obvodní soud pro Prahu 10, pokračuje v řešení rasistického zločinu, který se stal předloni na podzim. Svědci nechtějí vypovídat na soudu, mají strach o vlastní život. Informoval o tom zpravodajský server Seznam.cz
 celý článek

Ilustrační foto (FOTO: pixabay.com)

Dva lidé byli odsouzeni za nenávistné výroky vůči novorozenci. Další tři jsou stále ve vyšetřování

10.1.2019 11:55
Soudy loni v listopadu potrestaly dva z pěti vyšetřovaných v kauze nenávistných komentářů vyřčených na adresu novorozeného chlapce, který se narodil v roce 2017 v Třinci české matce a kurdskému otci. Další podezřelí jsou stále v šetření. Informoval o tom týdeník Respekt.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo