romea - logo
20. května 2019 (pondělí)
svátek má Zbyšek
Loading
rozšířené vyhledávaní

Německý soud v Bamberku potrestal skupinu neonacistů

17.12.2018 14:17
(FOTO: repro TVN)
(FOTO: repro TVN)

Vězeňské i podmínečné tresty si dnes od soudu v bavorském Bamberku odnesla trojice mužů a jedna žena, které státní zastupitelství podezřívalo z toho, že vytvořili pravicově extremistické uskupení a chystali útoky na ubytovnu pro běžence a příznivce levice. Soud ale podle televizní a rozhlasové stanice BR neprokázal, že by čtveřice skutečně utvořila organizovanou zločineckou skupinu nebo plánovala konkrétní útoky.

I přesto obžalované ve věku 24 až 39 let shledal vinnými z ublížení na zdraví, poškozování cizí věci, držení nelegální pyrotechniky a používání symbolů protiústavních organizací. Jednotlivé tresty sahají od finanční pokuty 1875 eur (48 tisíc korun) pro ženu, přes podmínečný 17měsíční trest až po tříletý nepodmíněný trest odnětí svobody.
Obžalovaní se podle vyšetřovatelů na přelomu let 2014 a 2015 radikalizovali v rámci později zakázaného pravicově extremistického uskupení Weisse Wölfe Terrorcrew (Teroristická banda bílí vlci) a posléze utvořili vlastní buňku. K útokům podle obžaloby chtěli využít zakázanou pyrotechniku.

Konkrétně se dva z obžalovaných mužů v brzkých ranních hodinách 19. srpna 2015 pohybovali kolem zařízení pro uprchlíky v Bamberku, na které chtěli údajně zaútočit kilogramem pyrotechniky, kterou nelegálně zakoupili na internetu. Při další akci chtěli podle obžaloby zaútočit na místě, kde se scházejí příznivci levice.
Žádné konkrétní plány útoků se ale obžalobě nakonec prokázat nepodařilo.
Přečteno: 413x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Neonacismus, Nenávist, Xenofobie, Rasismus, Německo, Policie, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Petr Zewlakk Vrabec

UZÁVĚRKA SE BLÍŽÍ! Stipendia pro romské vysokoškoláky. Uzávěrka přihlášek je 15. května 2019

10.4.2019 14:05
Romský vzdělávací fond vyhlašuje nové kolo stipendií pro romské studenty vysokých škol pro akademický rok 2019/20. Online přihlášky lze podávat až do 15. května 2019.
 celý článek

Čeněk Růžička během pietního aktu v Letech u Písku v roce 2017 (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoZÁZNAM: Asi 200 lidí se zúčastnilo pietního aktu v Letech u Písku. Cena za lidství byla udělena filantropovi Alfredu Baderovi

12.5.2019 0:01, (AKTUALIZOVÁNO 20:00)
Kolem 200 lidí přijelo do Let u Písku, kde za války stál koncentrační tábor, uctít památku obětí romského holokaustu. Cenu za Lidství udělil Výbor pro odškodnění romského holocaustu v čele s Čeňkem Růžičkou in memoriam podnikateli a filantropovi Alfredu Baderovi, který založil nadaci Bader Philantropies. Ocenění za Bader Philanthropies převzal Yechiel Bar-Chaim.
 celý článek

Papež František (autor: Casa Rosada)

videoVIDEO: Papež se zastal Romů, kteří v Římě čelí rasistickým útokům. Fašisté zaútočili na romskou rodinu, matce vyhrožovali znásilněním

11.5.2019 15:50
Papež František ve čtvrtek pronesl před asi pěti sty Romy a Sinty řeč o tom, že je bolestně zasažen zprávami o rasistických útocích namířených proti nim, a kritizoval lidi, kteří za nimi stojí. „Modlím se za vás a jsem vám nablízku. A když v novinách čtu něco hanebného, říkám vám pravdu, trpím. Dnes jsem četl něco ostudného a trpím kvůli tomu,“ řekl František.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo