romea - logo
19. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Ivo

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Neonacista dostal sedmiletý trest za vyhrožování novinářům a aktivistům

12.1.2022 14:34
Ilustrační Foto: archiv Romea.cz
Ilustrační Foto: archiv Romea.cz

Jeden z bývalých vůdců neonacistické skupiny Atomwaffen Division byl v americkém státě Washington odsouzen k sedmi letům vězení. Pětadvacetiletý Kaleb Cole je podle soudu vinen mimo jiné z účasti na spiknutí s cílem zastrašovat novináře a další osoby, které se stavěly proti antisemitismu, oznámilo v úterý americké ministerstvo spravedlnosti.

Cole loni v lednu spolu se třemi dalšími členy skupiny vyrobili plakáty s nacistickou symbolikou a hesly "Navštívili vás vaši místní Nacisté" nebo "Vaše činy mají následky". Plakáty pak vylepili na domy a byty několika novinářů, často židovského původu nebo příslušníků menšin, a několika aktivistů.

"Kaleb Cole pomáhal vést násilnou celonárodní neonacistickou skupinu," uvedl žalobce Nick Brown. "Opakovaně podněcoval k násilí, shromažďoval zbraně a organizoval 'tábory nenávisti'."

Během podzimní části přelíčení napadení uvedli, že se kvůli útokům někteří z nich přestěhovali, nainstalovali zabezpečovací zařízení, začali nosit zbraň nebo přestali pracovat v médiích, píše AFP.

Coleovi tři spolupachatelé se již dříve přiznali, čímž si vysloužili výrazně nižší tresty. Jednoho dokonce soud propustil bez trestu, protože tento transgender muž, který před svými společníky skrýval svou identitu, má podle soudu již tak dostatečně složitý život, uvedla AFP.

Přečteno: 655x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

USA, Neonacismus, Extremismus, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo