romea - logo
19. září 2019 (čtvrtek)
svátek má Zita
Loading
rozšířené vyhledávaní

Neonacista, který pojmenoval syna po Adolfu Hitlerovi, přišel k soudu v nacistické uniformě

New Jersey, 7.6.2013 12:49, (ROMEA)
Heath Campbell
Heath Campbell

Neonacista Heath Campbell dorazil v pondělí k soudu v nacistické uniformě a s knírkem jako Adolf Hitler. Právě po nacistickém vůdci pojmenoval jedno ze svých čtyř dětí. Úřady mu však všechny děti odebraly. Teď bojuje o to, aby mohl vídat alespoň dvouletého Heinricha. Informoval o tom server The Huffington Post.

Čtyřicetiletý Campbell, nacista, který má na krku vytetovaný obří hákový kříž, má čtyři děti s manželkou Deborah.

Campbellovi odebraly úřady nejmladšího syna Heinricha v listopadu 2011 jen pár hodin po jeho narození. Tři Heinrichovi sourozenci – Adolf Hitler (7), JoyceLynn Aryan Nation (6) a Honzlynn Jeannie (5) – jsou v pěstounské péči už od roku 2009. Úřady je odebraly potom, co případ získal pozornost, díky tomu, že cukrárna odmítla na narozeninový dort napsat přání "Happy Birthday Adolf Hitler".

Campbellovi jména svých dětí ospravedlňovali podle agentury AP tím, že se jim líbí a jsou originální. Syna prý Campbell pojmenoval po vůdci nacistického Německa proto, že se tak nebude jmenovat nikdo jiný na světě.

Před rokem se zdálo, že nejvyšší soud státu New Jersey za případem udělal definitivní tečku. Rozhodl totiž, že Campbell a jeho manželka děti zpět do své péče dostat nemohou. "Pokud se kvůli tomu mám vzdát nacismu, tak budiž. Udělám to," dušoval se tehdy neonacista.

Jen o měsíc později však Campbell založil neonacistickou organizaci Hitlerův řád, ostříhal si vlasy a začal nosit uniformu. Mezitím se také stihl odstěhovat od manželky, která se práva na děti vzdala.

V nacistické uniformě přišel Campbell k soudu i v pondělí. Soud prozatím nerozhodl, zda Campbell bude moci Heinricha alespoň navštěvovat. Další stání je naplánováno ještě tento měsíc.

ryz, The Huffington Post, AP, Tn.cz
Přečteno: 2796x
 

Kam dál:

Štítky:  

USA, Nacismus, nacistické symboly, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo