romea - logo
23. února 2020 (neděle)
svátek má Svatopluk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Neonacista, který pojmenoval syna po Adolfu Hitlerovi, přišel k soudu v nacistické uniformě

New Jersey, 7.6.2013 12:49, (ROMEA)
Heath Campbell
Heath Campbell

Neonacista Heath Campbell dorazil v pondělí k soudu v nacistické uniformě a s knírkem jako Adolf Hitler. Právě po nacistickém vůdci pojmenoval jedno ze svých čtyř dětí. Úřady mu však všechny děti odebraly. Teď bojuje o to, aby mohl vídat alespoň dvouletého Heinricha. Informoval o tom server The Huffington Post.

Čtyřicetiletý Campbell, nacista, který má na krku vytetovaný obří hákový kříž, má čtyři děti s manželkou Deborah.

Campbellovi odebraly úřady nejmladšího syna Heinricha v listopadu 2011 jen pár hodin po jeho narození. Tři Heinrichovi sourozenci – Adolf Hitler (7), JoyceLynn Aryan Nation (6) a Honzlynn Jeannie (5) – jsou v pěstounské péči už od roku 2009. Úřady je odebraly potom, co případ získal pozornost, díky tomu, že cukrárna odmítla na narozeninový dort napsat přání "Happy Birthday Adolf Hitler".

Campbellovi jména svých dětí ospravedlňovali podle agentury AP tím, že se jim líbí a jsou originální. Syna prý Campbell pojmenoval po vůdci nacistického Německa proto, že se tak nebude jmenovat nikdo jiný na světě.

Před rokem se zdálo, že nejvyšší soud státu New Jersey za případem udělal definitivní tečku. Rozhodl totiž, že Campbell a jeho manželka děti zpět do své péče dostat nemohou. "Pokud se kvůli tomu mám vzdát nacismu, tak budiž. Udělám to," dušoval se tehdy neonacista.

Jen o měsíc později však Campbell založil neonacistickou organizaci Hitlerův řád, ostříhal si vlasy a začal nosit uniformu. Mezitím se také stihl odstěhovat od manželky, která se práva na děti vzdala.

V nacistické uniformě přišel Campbell k soudu i v pondělí. Soud prozatím nerozhodl, zda Campbell bude moci Heinricha alespoň navštěvovat. Další stání je naplánováno ještě tento měsíc.

ryz, The Huffington Post, AP, Tn.cz
Přečteno: 2828x
 

Kam dál:

Štítky:  

USA, Nacismus, nacistické symboly, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo