romea - logo
27. června 2022 (pondělí)
svátek má Ladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Neonacista, který pojmenoval syna po Adolfu Hitlerovi, přišel k soudu v nacistické uniformě

New Jersey, 7.6.2013 12:49, (ROMEA)
Heath Campbell
Heath Campbell

Neonacista Heath Campbell dorazil v pondělí k soudu v nacistické uniformě a s knírkem jako Adolf Hitler. Právě po nacistickém vůdci pojmenoval jedno ze svých čtyř dětí. Úřady mu však všechny děti odebraly. Teď bojuje o to, aby mohl vídat alespoň dvouletého Heinricha. Informoval o tom server The Huffington Post.

Čtyřicetiletý Campbell, nacista, který má na krku vytetovaný obří hákový kříž, má čtyři děti s manželkou Deborah.

Campbellovi odebraly úřady nejmladšího syna Heinricha v listopadu 2011 jen pár hodin po jeho narození. Tři Heinrichovi sourozenci – Adolf Hitler (7), JoyceLynn Aryan Nation (6) a Honzlynn Jeannie (5) – jsou v pěstounské péči už od roku 2009. Úřady je odebraly potom, co případ získal pozornost, díky tomu, že cukrárna odmítla na narozeninový dort napsat přání "Happy Birthday Adolf Hitler".

Campbellovi jména svých dětí ospravedlňovali podle agentury AP tím, že se jim líbí a jsou originální. Syna prý Campbell pojmenoval po vůdci nacistického Německa proto, že se tak nebude jmenovat nikdo jiný na světě.

Před rokem se zdálo, že nejvyšší soud státu New Jersey za případem udělal definitivní tečku. Rozhodl totiž, že Campbell a jeho manželka děti zpět do své péče dostat nemohou. "Pokud se kvůli tomu mám vzdát nacismu, tak budiž. Udělám to," dušoval se tehdy neonacista.

Jen o měsíc později však Campbell založil neonacistickou organizaci Hitlerův řád, ostříhal si vlasy a začal nosit uniformu. Mezitím se také stihl odstěhovat od manželky, která se práva na děti vzdala.

V nacistické uniformě přišel Campbell k soudu i v pondělí. Soud prozatím nerozhodl, zda Campbell bude moci Heinricha alespoň navštěvovat. Další stání je naplánováno ještě tento měsíc.

ryz, The Huffington Post, AP, Tn.cz
Přečteno: 2954x
 

Kam dál:

Štítky:  

USA, Nacismus, nacistické symboly, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo