romea - logo
29. listopadu 2021 (pondělí)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Neonacisté pokračují v Ostritzu v oslavě Hitlerových narozenin

21.4.2018 10:49
Ve východoněmecké obci Ostritz proběhl 20. - 21. 4. 2018 dvoudenní festival, jímž neonacisté z Německa, Polska a Česka oslavili narozeniny nacistického vůdce Adolfa Hitlera. (FOTO: ČTK)
Ve východoněmecké obci Ostritz proběhl 20. - 21. 4. 2018 dvoudenní festival, jímž neonacisté z Německa, Polska a Česka oslavili narozeniny nacistického vůdce Adolfa Hitlera. (FOTO: ČTK)

Ve východoněmecké obci Ostritz dnes vyvrcholí dvoudenní festival, jímž neonacisté z Německa, Polska a Česka oslavují narozeniny nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Sraz neonacistů provázejí přísná bezpečnostní opatření, k jejichž zajištění je nasazeno několik stovek policistů.

Do obce ležící těsně u hranic Polska, ale přes polské území také pár kilometrů od Česka, přijelo v pátek, v den Hitlerových narozenin, několik stovek extremistů. Dnes pořadatelé očekávají, že se sjede kolem tisícovky účastníků akce.

V centru Ostritzu se současně s neonacistickým festivalem koná protestní shromáždění nazvané festival míru. V pátek se na něm sešlo několik stovek lidí. Vyjádřit podporu jim přišel saský premiér Michael Kretschmer, který prohlásil, že pro neonacisty není v německé společnosti místo a je proti nim nutné rozhodně vystupovat.

Saská policie na místo stáhla jednotky z celé spolkové země. Přesný počet nasazených strážců pořádku úřady nesdělily, nicméně v obci se jich očividně nachází několik stovek. O nemalé intenzitě bezpečnostních opatření svědčí i přítomnost zhruba dvou desítek policejních dodávkových vozů. V pohotovosti jsou i sanitky záchranné služby a hasiči.

Na všech příjezdech do Ostritzu je připraveno několik policejních kontrol vozidel. Další kontroly pak příchozí čekají cestou k hotelu stojícímu u hranic s Polskem, kde se vlastní festival koná. Příchod k hotelu lemují kovové zábrany a účastníci akce se musejí podrobit prohlídce včetně kontroly dokladů totožnosti.

V pátek v Ostritzu panoval klid, extremisté se teprve sjížděli.

Přečteno: 1692x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Německo, Extremismus, Rasismus, Adolf HitlerHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo