romea - logo
18. května 2022 (středa)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Neonacisté v Německu se ozbrojují a chtějí založit milice. Policie jejich pokus zatím překazila

14.12.2020 16:46
Zabavené zbraně (FOTO: https://www.polizei.gv.at/)
Zabavené zbraně (FOTO: https://www.polizei.gv.at/)

V Rakousku a Německu bylo zadrženo dohromady sedm lidí kvůli dodávkám zbraní pro pravicové extremisty. Úřady v Rakousku v minulých dnech zabavily více než 70 automatických a poloautomatických střelných zbraní a munici, informovala agentura APA.

Radikálům přišel na stopu vídeňský zemský kriminální úřad (LKA) v říjnu při vyšetřování dodávek drog z Německa. Zadrženo bylo pět osob v Rakousku a dvě v Německu, sdělili dnes vyšetřovatelé na tiskové konferenci ve Vídni.

Podle zástupce šéfa vídeňského LKA Michaela Mimry vyšetřování odhalilo, že zisky z prodeje drog sloužily k nákupu zbraní, které byly určeny pro Německo.

Hlavním podezřelým je 53letý už dříve trestaný Rakušan, který společně s několika pachateli obchod organizoval. Minulý týden při středeční domovní prohlídce rakouské úřady objevily samopaly Uzi a útočné pušky s municí, ve čtvrtek pak kontejner s dalšími zbraněmi, náboji a výbušninou a v pátek v jednom skladu v Dolních Rakousech dalších zhruba 100.000 nábojů a dlouhých zbraní.

Podle rakouského ministra vnitra Karla Nehammera byly zbraně určeny pro krajně pravicovou scénu v Německu s cílem vybudovat "krajně pravicovou milici".

Přečteno: 436x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Německo, Rakousko, Extremismus, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo