romea - logo
22. ledna 2021 (pátek)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Neonacisté začínají v Německu hrát hlavní roli v hnutí odpůrců protiepidemických opatření

9.12.2020 17:03
Demonstrace proti omezením v Německu (FOTO: repro Youtube.com)
Demonstrace proti omezením v Německu (FOTO: repro Youtube.com)

Německá domácí kontrarozvědka ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko začala sledovat počínání skupiny protestujících proti vládním koronavirovým restrikcím. Informovala o tom dnes agentura DPA. Už dříve se objevila varování, že protestní hnutí odpůrců protiepidemických opatření je pod sílícím vlivem pravicových radikálů.

Zpravodajci, kteří se zaměřují na potenciálně extremistickou a protistátní činnost, zaměřili svou pozornost na skupinu Querdenken 711. Ta byla založena ve Stuttgartu a je považována za původce hnutí "jinak smýšlejících" (Querdenker), kteří vyvolávající protesty proti vládním opatřením po celém Německu.

Existuje dostatek závažných záchytných bodů pro podezření, že skupina vyvíjí extremistickou činnost, konstatovali dnes bádensko-württemberský ministr vnitra Thomas Strobl a šéfka regionálního úřadu pro ochranu ústavy Beate Bubeová. Několik údajných aktérů hnutí úřad řadí do prostředí krajně pravicových hnutí Reichsbürger (Občané Říše) a Selbstverwalter (Samosprávci), která popírají existenci spolkové republiky a demokratické a státoprávní struktury.

Podle zpravodajského magazínu Der Spiegel jsou úřady zvlášť znepokojeny svoláváním velkého silvestrovského protestu do Berlína. Už minulý měsíc byla policie nucena použít vodní děla a pepřový sprej při rozhánění tisícovek odpůrců vládních restrikcí v Berlíně.

Přečteno: 542x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Extremismus, Neonacismus, COVID-19HLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo