romea - logo
16. května 2022 (pondělí)
svátek má Přemysl

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Neonacisté začínají v Německu hrát hlavní roli v hnutí odpůrců protiepidemických opatření

9.12.2020 17:03
Demonstrace proti omezením v Německu (FOTO: repro Youtube.com)
Demonstrace proti omezením v Německu (FOTO: repro Youtube.com)

Německá domácí kontrarozvědka ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko začala sledovat počínání skupiny protestujících proti vládním koronavirovým restrikcím. Informovala o tom dnes agentura DPA. Už dříve se objevila varování, že protestní hnutí odpůrců protiepidemických opatření je pod sílícím vlivem pravicových radikálů.

Zpravodajci, kteří se zaměřují na potenciálně extremistickou a protistátní činnost, zaměřili svou pozornost na skupinu Querdenken 711. Ta byla založena ve Stuttgartu a je považována za původce hnutí "jinak smýšlejících" (Querdenker), kteří vyvolávající protesty proti vládním opatřením po celém Německu.

Existuje dostatek závažných záchytných bodů pro podezření, že skupina vyvíjí extremistickou činnost, konstatovali dnes bádensko-württemberský ministr vnitra Thomas Strobl a šéfka regionálního úřadu pro ochranu ústavy Beate Bubeová. Několik údajných aktérů hnutí úřad řadí do prostředí krajně pravicových hnutí Reichsbürger (Občané Říše) a Selbstverwalter (Samosprávci), která popírají existenci spolkové republiky a demokratické a státoprávní struktury.

Podle zpravodajského magazínu Der Spiegel jsou úřady zvlášť znepokojeny svoláváním velkého silvestrovského protestu do Berlína. Už minulý měsíc byla policie nucena použít vodní děla a pepřový sprej při rozhánění tisícovek odpůrců vládních restrikcí v Berlíně.

Přečteno: 623x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Extremismus, Neonacismus, COVID-19HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo