romea - logo
15. listopadu 2019 (pátek)
svátek má Leopold
Loading
rozšířené vyhledávaní

Neonacistický Zlatý úsvit i přes skandály před volbami v Řecku posiluje

Atény, Řecko, 14.6.2012 12:55, (ROMEA)
Vůdce řeckých neonacistů Nikos Michaloliakos.

V neděli se v Řecku uskuteční nové volby, které následují po neúspěšných pokusech o sestavení vlády. Extremistická strana Zlatý úsvit, která se díky květnovému rozhodnutí voličů dostala do parlamentních lavic, má u Řeků opět vysoké šance uspět. Dokonce se jí zvyšuje přízeň voličů, a to i po incidentu, kdy jeden z členů strany napadl v přímém přenosu levicovou političku. Informuje o tom server Euroskop.

Podle deníku Telegraph se od zvolení Zlatého úsvitu do parlamentu zvýšila agresivita Řeků vůči imigrantům ve velkých městech. Právě boj s nelegálním přistěhovalectvím je hlavním bodem programu této neonacistické partaje. Přistěhovalci z Athén tvrdí, že násilí v ulicích se proti jejich komunitám stupňuje.

"Bitky tu jsou na denním pořádku. Mnoho takových incidentů ale imigranti nenahlašují, protože se bojí o své životy," řekl Telegraphu Reza Gholami z Asociace pro afghánské přistěhovalce. Navíc tvrdí, že policie je podjatá. Až 50 procent athénských policistů totiž v květnových volbách odevzdalo hlas právě Zlatému úsvitu.

Neonacistická strana po svém zvolení uspořádala několik protestů v ulicích hlavního města, upozorňuje na sebe ale především chováním svých členů. Nejnovější incident má na svém kontě mluvčí strany Ilias Kasidiaris, který v politické debatě v televizi nejdříve polil konkurentku z levicové SYRIZY vodou, komunistickou poslankyni pak zfackoval a utekl ze studia. Následně místo omluvy podal na obě ženy trestní oznámení kvůli provokaci.

Jeho kolega Ilias Panagiotaros zase tento týden pohrozil, že nechá odsunout děti imigrantů z nemocnic, kde zabírají místo malým Řekům. I přes kritiku, která se na stranu po takových událostech snáší, se podle posledních průzkumů preference Zlatému úsvitu zvedly, a to dokonce o dvě procenta.

Euroskop, fk
Přečteno: 1111x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Rasismus, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoGipsy.cz vydali nový klip. Nekoukejte jen do mobilů a běžte ven, vyzývají dospělé a děti

13.11.2019 10:03
Hudební skupina Gipsy.cz přichází po delší době s novým singlem, který je zároveň ochutnávkou z připravovaného alba, jenž vyjde v příštím roce. K písni „Život jde dál“ natočili rovněž videoklip.
 celý článek

Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.
 celý článek

Vítězka Miss České republiky 2019, foto: archiv Nikola Kokyová

videoMiss ČR Nikola Kokyová: Rodiče mě naučili zůstávat nohama na zemi. Doufám, že pomůžu změnit názor na Romy

8.11.2019 15:54
V úterý 29. října převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo