romea - logo
2. června 2020 (úterý)
svátek má Jarmil
Loading
rozšířené vyhledávaní

Merkelová chce po šéfovi Facebooku, aby řešil nenávistné a xenofobní příspěvky

29.9.2015 13:57
Angela Merkelová (FOTO: Peter Weis, Wikimedia Commons)
Angela Merkelová (FOTO: Peter Weis, Wikimedia Commons)

Na summitu OSN k udržitelnému rozvoji, který o víkendu probíhal v New Yorku, zachytil mikrofon část soukromého rozhovoru mezi německou kancléřkou Angelou Merkelovou a zakladatelem Facebooku Markem Zuckerbergem. Merkelová se Zuckkerbergera zeptala, zda  zda jeho společnost hodlá něco udělat s rasistickými a xenofobními příspěvky, kterými je Facebook zaplaven v souvislosti s uprchlickou krizí. Informuje o tom server Echo24.cz.

Americký miliardář na otázku odpověděl, že v tomto směru „zbývá ještě udělat nějakou práci“. Merkelová se však nenechala odbýt a ptala se dál v angličtině: „A pracujete na tom?“ Zuckerberg odpověděl „Ano“. Následně byl přenos přerušen.

Podle agentury AFP uvedl Facebook, že se v boji proti nenávistným příspěvkům na německé verzi sítě spojí s neziskovou skupinou Voluntury Self-Monitoring of Multimedia Service Providers, která monitoruje internetová média.

Německo odhaduje, že letos přijme až 800 000 migrantů. Agentura ČTK dnes informovala o tom, že plánuje vyčlenit pět miliard eur (asi 136 miliard korun) z neplánovaných příjmů státního rozpočtu, aby pomohly pokrýt náklady na péči o žadatele o azyl.

Loni podle statistik stáli žadatelé o azyl Německo 2,4 miliardy eur (asi 65 miliard Kč). Podle azylového zákona mají uprchlíci právo na příspěvek na potraviny, ubytování, oblečení a zdravotní péč. Německo jim nedává peníze, ale účelové vázané poukázky nebo přímo věci zajišťuje. Kromě toho mají nárok na kapesné v průměrné měsíční výši 360 eur (přibližně 9 700 korun).


Přečteno: 941x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Migrace, Uprchlíci, FacebookHLAVNÍ ZPRÁVY

Michal Gábor (FOTO: Archiv)

„U maturity jsem selhal. Se školou jsem chtěl skončit. Nakonec jsem našel motivaci,” říká romský stipendista

28.5.2020 16:20
„Jednou se ve třídě někomu něco ztratilo, nevím už, jestli šlo o peněženku, telefon nebo o jinou cennost. Učitelka řekla, že se všem žákům prohledají tašky. Jedno z dětí ukázalo na mě: „To určitě ukradl ten cigán“. Otevřel jsem tašku – a peněženka tam byla! Někdo mi ji tam podstrčil. Byla to hrozná situace, jak tohle máte vysvětlit?“ vypráví dvacetiletý Michal Gábor, mladý romský student druhého ročníku Fyzické geografie a geoekologie na Ostravské univerzitě, s jakými překážkami se musel na počátku své cesty za vzděláním potýkat.
 celý článek

Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)

videoMarek Horváth v Desetiminutovce plus ROMEA TV: Vzdělání je pro mě zásadní věc

27.5.2020 12:42
Dalším hostem naší Desetiminutovky je Marek Horváth, absolvent Anglického gymnázia v Praze. Na soukromé škole mohl studovat také díky stipendiu Václava Havla. V současné době pracuje v Agentuře pro sociální začleňování, baví ho historie, poznávání nových kultur a náboženství. Proč se Marek rozhodl pro Anglické gymnázium? Jaké je studium na Prague Collage? Jakou podporu může gymnázium nabídnout a jak? Co Marka motivuje ke studiu? To vše v Desetiminutovce Richarda Samka na ROMEA TV.
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

O podobě památníku romského holokaustu v Letech je rozhodnuto. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů, veřejnosti ho představí 9. června

28.5.2020 9:27
O podobě památníku romského holokaustu v Letech u Písku je rozhodnuto. Zástupci Muzea romské kultury v Brně, které chce památník postavit, veřejnosti představí vítězný návrh v úterý 9. června v Nosticově paláci v Praze. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů. Muzeum chce památník otevřít v roce 2023.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo