romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Merkelová chce po šéfovi Facebooku, aby řešil nenávistné a xenofobní příspěvky

29.9.2015 13:57
Angela Merkelová (FOTO: Peter Weis, Wikimedia Commons)
Angela Merkelová (FOTO: Peter Weis, Wikimedia Commons)

Na summitu OSN k udržitelnému rozvoji, který o víkendu probíhal v New Yorku, zachytil mikrofon část soukromého rozhovoru mezi německou kancléřkou Angelou Merkelovou a zakladatelem Facebooku Markem Zuckerbergem. Merkelová se Zuckkerbergera zeptala, zda  zda jeho společnost hodlá něco udělat s rasistickými a xenofobními příspěvky, kterými je Facebook zaplaven v souvislosti s uprchlickou krizí. Informuje o tom server Echo24.cz.

Americký miliardář na otázku odpověděl, že v tomto směru „zbývá ještě udělat nějakou práci“. Merkelová se však nenechala odbýt a ptala se dál v angličtině: „A pracujete na tom?“ Zuckerberg odpověděl „Ano“. Následně byl přenos přerušen.

Podle agentury AFP uvedl Facebook, že se v boji proti nenávistným příspěvkům na německé verzi sítě spojí s neziskovou skupinou Voluntury Self-Monitoring of Multimedia Service Providers, která monitoruje internetová média.

Německo odhaduje, že letos přijme až 800 000 migrantů. Agentura ČTK dnes informovala o tom, že plánuje vyčlenit pět miliard eur (asi 136 miliard korun) z neplánovaných příjmů státního rozpočtu, aby pomohly pokrýt náklady na péči o žadatele o azyl.

Loni podle statistik stáli žadatelé o azyl Německo 2,4 miliardy eur (asi 65 miliard Kč). Podle azylového zákona mají uprchlíci právo na příspěvek na potraviny, ubytování, oblečení a zdravotní péč. Německo jim nedává peníze, ale účelové vázané poukázky nebo přímo věci zajišťuje. Kromě toho mají nárok na kapesné v průměrné měsíční výši 360 eur (přibližně 9 700 korun).


Přečteno: 941x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Migrace, Uprchlíci, FacebookHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo