romea - logo
16. prosince 2019 (pondělí)
svátek má Albína
Loading
rozšířené vyhledávaní

Merkelová chce po šéfovi Facebooku, aby řešil nenávistné a xenofobní příspěvky

29.9.2015 13:57
Angela Merkelová (FOTO: Peter Weis, Wikimedia Commons)
Angela Merkelová (FOTO: Peter Weis, Wikimedia Commons)

Na summitu OSN k udržitelnému rozvoji, který o víkendu probíhal v New Yorku, zachytil mikrofon část soukromého rozhovoru mezi německou kancléřkou Angelou Merkelovou a zakladatelem Facebooku Markem Zuckerbergem. Merkelová se Zuckkerbergera zeptala, zda  zda jeho společnost hodlá něco udělat s rasistickými a xenofobními příspěvky, kterými je Facebook zaplaven v souvislosti s uprchlickou krizí. Informuje o tom server Echo24.cz.

Americký miliardář na otázku odpověděl, že v tomto směru „zbývá ještě udělat nějakou práci“. Merkelová se však nenechala odbýt a ptala se dál v angličtině: „A pracujete na tom?“ Zuckerberg odpověděl „Ano“. Následně byl přenos přerušen.

Podle agentury AFP uvedl Facebook, že se v boji proti nenávistným příspěvkům na německé verzi sítě spojí s neziskovou skupinou Voluntury Self-Monitoring of Multimedia Service Providers, která monitoruje internetová média.

Německo odhaduje, že letos přijme až 800 000 migrantů. Agentura ČTK dnes informovala o tom, že plánuje vyčlenit pět miliard eur (asi 136 miliard korun) z neplánovaných příjmů státního rozpočtu, aby pomohly pokrýt náklady na péči o žadatele o azyl.

Loni podle statistik stáli žadatelé o azyl Německo 2,4 miliardy eur (asi 65 miliard Kč). Podle azylového zákona mají uprchlíci právo na příspěvek na potraviny, ubytování, oblečení a zdravotní péč. Německo jim nedává peníze, ale účelové vázané poukázky nebo přímo věci zajišťuje. Kromě toho mají nárok na kapesné v průměrné měsíční výši 360 eur (přibližně 9 700 korun).


Přečteno: 930x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Migrace, Uprchlíci, FacebookHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo