romea - logo
6. července 2020 (pondělí)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nově zvolená poslankyně Jarmila Vaňová pro Romea.cz: Děkuji Romům, že šli k volbám a vyžádali si změnu. Budu se věnovat sociální politice, vzdělávání a lidským právům

1.3.2020 16:16
Jarmila Vaňová (FOTO: Archiv Jarmily Vaňové)
Jarmila Vaňová (FOTO: Archiv Jarmily Vaňové)

Nově zvolená poslankyně za vítězné hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Jarmila Vaňová se chce v Národní radě Slovenské republiky (NR SR) věnovat stejným tématům, kterým se věnovala doposud, tedy sociální politice, vzdělávání a lidským právům. Uvedla to pro zpravodajský server Romea.cz.

"Děkuji všem mým voličům, lidem kteří mě podporovali, povzbuzovali a pomáhali v terénu. Všem těm, kteří byli účastni na mé kampani, romským starostou, poslancům, aktivistům, běžným lidem, kteří mi věřili, přátelům a mé rodině. Bez podpory těchto lidí by to nebylo možné. Vážím si každý jeden hlas, každý kroužek," děkovala za voličské hlasy Jarmila Vaňová.

"Poděkování patří mým spolukandidátům, se kterými jsme se navzájem podporovali, straně Romské koalice (SRK) za to, že mě delegovala na kandidátní listinu strany OLaNO a samozřejmě Igorovi Matovičovi, který nám dal šanci být na jeho kandidátce plné skvělých lidí," dodala Vaňová, kterou těší a vnímá velmi pozitivně, že v NR SR budou tři Romové.

"Během celé kampaně jsem voličům říkala, že i my Romové potřebujeme mít své zástupce, aby hlas Romů bylo slyšet. Je to zároveň o velké zodpovědnosti, které se nám od voličů dostalo, přistupuji k tomu s velkou dávkou pokory," uvedla pro server Romea.cz Jarmila Vaňová.

 "Děkuji za úžasnou mobilizaci Romům, kterou ukázali všem občanům Slovenské republiky. Děkuji za to, že k volbám šli a vyžádali si změnu," dodala Vaňová, která se v NR SR bude věnovat oblastem, které jí zajímají a kterým se věnuje, tedy sociální politika, vzdělávání a lidská práva.

Kromě Jarmily Vaňové byli zvoleni za OLaNO ještě další dva Romové - Peter Pollák ml., a Ján Herák. Parlamentní volby na Slovensku přesvědčivě vyhrálo opoziční protikorupční hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igora Matoviče, které v sobotním hlasování získalo skoro čtvrtinu hlasů.

Přečteno: 1114x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Volby, poslanecHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo