romea - logo
21. září 2021 (úterý)
svátek má Matouš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nově zvolená poslankyně Jarmila Vaňová pro Romea.cz: Děkuji Romům, že šli k volbám a vyžádali si změnu. Budu se věnovat sociální politice, vzdělávání a lidským právům

1.3.2020 16:16
Jarmila Vaňová (FOTO: Archiv Jarmily Vaňové)
Jarmila Vaňová (FOTO: Archiv Jarmily Vaňové)

Nově zvolená poslankyně za vítězné hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Jarmila Vaňová se chce v Národní radě Slovenské republiky (NR SR) věnovat stejným tématům, kterým se věnovala doposud, tedy sociální politice, vzdělávání a lidským právům. Uvedla to pro zpravodajský server Romea.cz.

"Děkuji všem mým voličům, lidem kteří mě podporovali, povzbuzovali a pomáhali v terénu. Všem těm, kteří byli účastni na mé kampani, romským starostou, poslancům, aktivistům, běžným lidem, kteří mi věřili, přátelům a mé rodině. Bez podpory těchto lidí by to nebylo možné. Vážím si každý jeden hlas, každý kroužek," děkovala za voličské hlasy Jarmila Vaňová.

"Poděkování patří mým spolukandidátům, se kterými jsme se navzájem podporovali, straně Romské koalice (SRK) za to, že mě delegovala na kandidátní listinu strany OLaNO a samozřejmě Igorovi Matovičovi, který nám dal šanci být na jeho kandidátce plné skvělých lidí," dodala Vaňová, kterou těší a vnímá velmi pozitivně, že v NR SR budou tři Romové.

"Během celé kampaně jsem voličům říkala, že i my Romové potřebujeme mít své zástupce, aby hlas Romů bylo slyšet. Je to zároveň o velké zodpovědnosti, které se nám od voličů dostalo, přistupuji k tomu s velkou dávkou pokory," uvedla pro server Romea.cz Jarmila Vaňová.

 "Děkuji za úžasnou mobilizaci Romům, kterou ukázali všem občanům Slovenské republiky. Děkuji za to, že k volbám šli a vyžádali si změnu," dodala Vaňová, která se v NR SR bude věnovat oblastem, které jí zajímají a kterým se věnuje, tedy sociální politika, vzdělávání a lidská práva.

Kromě Jarmily Vaňové byli zvoleni za OLaNO ještě další dva Romové - Peter Pollák ml., a Ján Herák. Parlamentní volby na Slovensku přesvědčivě vyhrálo opoziční protikorupční hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igora Matoviče, které v sobotním hlasování získalo skoro čtvrtinu hlasů.

Přečteno: 1224x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Volby, poslanecHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo