romea - logo
28. září 2020 (pondělí)
svátek má Václav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nově zvolená poslankyně Jarmila Vaňová pro Romea.cz: Děkuji Romům, že šli k volbám a vyžádali si změnu. Budu se věnovat sociální politice, vzdělávání a lidským právům

1.3.2020 16:16
Jarmila Vaňová (FOTO: Archiv Jarmily Vaňové)
Jarmila Vaňová (FOTO: Archiv Jarmily Vaňové)

Nově zvolená poslankyně za vítězné hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Jarmila Vaňová se chce v Národní radě Slovenské republiky (NR SR) věnovat stejným tématům, kterým se věnovala doposud, tedy sociální politice, vzdělávání a lidským právům. Uvedla to pro zpravodajský server Romea.cz.

"Děkuji všem mým voličům, lidem kteří mě podporovali, povzbuzovali a pomáhali v terénu. Všem těm, kteří byli účastni na mé kampani, romským starostou, poslancům, aktivistům, běžným lidem, kteří mi věřili, přátelům a mé rodině. Bez podpory těchto lidí by to nebylo možné. Vážím si každý jeden hlas, každý kroužek," děkovala za voličské hlasy Jarmila Vaňová.

"Poděkování patří mým spolukandidátům, se kterými jsme se navzájem podporovali, straně Romské koalice (SRK) za to, že mě delegovala na kandidátní listinu strany OLaNO a samozřejmě Igorovi Matovičovi, který nám dal šanci být na jeho kandidátce plné skvělých lidí," dodala Vaňová, kterou těší a vnímá velmi pozitivně, že v NR SR budou tři Romové.

"Během celé kampaně jsem voličům říkala, že i my Romové potřebujeme mít své zástupce, aby hlas Romů bylo slyšet. Je to zároveň o velké zodpovědnosti, které se nám od voličů dostalo, přistupuji k tomu s velkou dávkou pokory," uvedla pro server Romea.cz Jarmila Vaňová.

 "Děkuji za úžasnou mobilizaci Romům, kterou ukázali všem občanům Slovenské republiky. Děkuji za to, že k volbám šli a vyžádali si změnu," dodala Vaňová, která se v NR SR bude věnovat oblastem, které jí zajímají a kterým se věnuje, tedy sociální politika, vzdělávání a lidská práva.

Kromě Jarmily Vaňové byli zvoleni za OLaNO ještě další dva Romové - Peter Pollák ml., a Ján Herák. Parlamentní volby na Slovensku přesvědčivě vyhrálo opoziční protikorupční hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igora Matoviče, které v sobotním hlasování získalo skoro čtvrtinu hlasů.

Přečteno: 1146x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Volby, poslanecHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo