romea - logo
5. dubna 2020 (neděle)
svátek má Miroslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nově zvolená poslankyně Jarmila Vaňová pro Romea.cz: Děkuji Romům, že šli k volbám a vyžádali si změnu. Budu se věnovat sociální politice, vzdělávání a lidským právům

1.3.2020 16:16
Jarmila Vaňová (FOTO: Archiv Jarmily Vaňové)
Jarmila Vaňová (FOTO: Archiv Jarmily Vaňové)

Nově zvolená poslankyně za vítězné hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Jarmila Vaňová se chce v Národní radě Slovenské republiky (NR SR) věnovat stejným tématům, kterým se věnovala doposud, tedy sociální politice, vzdělávání a lidským právům. Uvedla to pro zpravodajský server Romea.cz.

"Děkuji všem mým voličům, lidem kteří mě podporovali, povzbuzovali a pomáhali v terénu. Všem těm, kteří byli účastni na mé kampani, romským starostou, poslancům, aktivistům, běžným lidem, kteří mi věřili, přátelům a mé rodině. Bez podpory těchto lidí by to nebylo možné. Vážím si každý jeden hlas, každý kroužek," děkovala za voličské hlasy Jarmila Vaňová.

"Poděkování patří mým spolukandidátům, se kterými jsme se navzájem podporovali, straně Romské koalice (SRK) za to, že mě delegovala na kandidátní listinu strany OLaNO a samozřejmě Igorovi Matovičovi, který nám dal šanci být na jeho kandidátce plné skvělých lidí," dodala Vaňová, kterou těší a vnímá velmi pozitivně, že v NR SR budou tři Romové.

"Během celé kampaně jsem voličům říkala, že i my Romové potřebujeme mít své zástupce, aby hlas Romů bylo slyšet. Je to zároveň o velké zodpovědnosti, které se nám od voličů dostalo, přistupuji k tomu s velkou dávkou pokory," uvedla pro server Romea.cz Jarmila Vaňová.

 "Děkuji za úžasnou mobilizaci Romům, kterou ukázali všem občanům Slovenské republiky. Děkuji za to, že k volbám šli a vyžádali si změnu," dodala Vaňová, která se v NR SR bude věnovat oblastem, které jí zajímají a kterým se věnuje, tedy sociální politika, vzdělávání a lidská práva.

Kromě Jarmily Vaňové byli zvoleni za OLaNO ještě další dva Romové - Peter Pollák ml., a Ján Herák. Parlamentní volby na Slovensku přesvědčivě vyhrálo opoziční protikorupční hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igora Matoviče, které v sobotním hlasování získalo skoro čtvrtinu hlasů.

Přečteno: 984x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Volby, poslanecHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo