romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

Novinky.cz: O blonďatou holčičku objevenou v Řecku se postará náhradní rodina

Řecko, Bulharsko, 31.10.2013 14:51, (ROMEA)
Vlevo je biologická matka blonďaté holčičky, která byla odebrána romskému páru v Řecku. Testy DNA potvrdily, že matkou je Romka z Bulharska Saša Rusevová.
Vlevo je biologická matka blonďaté holčičky, která byla odebrána romskému páru v Řecku. Testy DNA potvrdily, že matkou je Romka z Bulharska Saša Rusevová.

Řecko vydá zpátky do Bulharska blonďatou holčičku jménem Maria, která byla nedávno objevena mezi Romy ve střední části země. Rozbory DNA prokázaly, že dívka je dcerou romského páru z Bulharska Saši a Atanase Rusevových. O Marii se postará náhradní rodina, uvedla stanice CNN.

Matka stanici řekla, že chce své dítě zpátky, ale to se pravděpodobně nestane vzhledem k tomu, že jí úřady po zjištění, že dala dívku k adopci do Řecka, odebraly i osm dalších jejích potomků. Rodina žila v jediném pokoji cihlového domu ve městě Nikolejevo v centrální části Bulharska.

Maria je nyní v péči řecké charity Dětský úsměv. Ta nyní usiluje o to, aby do péče dostala i další její nezletilé sourozence. Podle organizace dal pár k adopci ještě jedno své dítě, které žije „v jiném městě“.

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

Novinky.cz
Přečteno: 629x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Řecko, Bulharsko, Děti, Soud, Dětské domovyHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo