romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Novinky.sk: Propagace extremismu je trestná i na sociálních sítích

Bratislava, 22.1.2013 10:07, (ROMEA)
Facebook - ilustrační foto
Facebook - ilustrační foto

Ve vězení můžete skončit i v tom případě, když své extrémistické názory projevujete na sociální síti. Propagace fašismu, ale i komunismu je trestný čin. Přesvědčil se o tom i Bratislavan, který měl na svém profilu nevhodné fotografie. Teď mu hrozí několikaleté vězení. Informuje o tom slovenský server Novinky.sk.

Extremistické projevy nejsou ospravedlnitelné v žádné věkové skupině. Mladší, nezralí zrozenci, kteří nemají dostatek životních zkušeností, propagují hlavně fašismus. Někteří starší lidé zase vychvalují komunismus. Propagace obou ideologií je stejně destrukční.

Policie v těchto dnech obvinila 41-letého muže z Bratislavy. Na sociální síti uveřejňoval fotografie a texty v anglickém jazyce s nacistickými symboly. "Obsah zveřejněných textů měl rasistický charakter. Také podle vyjádření znalce muž zveřejňováním textů a fotografií veřejně projevil sympatie k hnutím, které násilím nebo pohrůžkou násilí směřují k potlačování základních práv a svobod," konstatuje Petra Hrášková, mluvčí Krajského ředitelství policejního sboru v Bratislavě.

Zn¨míněný Bratislavan samozřejmě není jediný, kdo se takto veřejně hlásí k podpoře takových hnutí, či ideologií. Na zločiny komunismu a fašismu se v naší společnosti stále používá dvojí metr. Miliony obětí komunismu jsou němými svědky zvrácenosti systému, který nelze tolerovat, stejně jako fašismus!

Na sociálních sítích jsou stovky skupin, kde se lidé veřejně hlásí k podpoře těchto hnutí a tak se také dopouštějí trestného činu. I jim po prokázání viny hrozí několikaleté vězení, upozorňují Novinky.sk.

Novinky.sk
Přečteno: 899x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo