romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Novinky.cz: V Hesensku kvůli výhružkám extremistů levicové političce odstoupil policejní prezident. Stopy pachatelů vedou do policie

16.7.2020 11:42
Policie v Německu, ilustrační foto
Policie v Německu, ilustrační foto

Policejní prezident v německém Hesensku Udo Münch odstoupil v úterý kvůli aféře s vyhrůžkami levicové političce, z nichž jsou podezřelí pravicoví extremisté. Stopy pachatelů vedou k policii, informovala agentura DPA s odvoláním na zemského ministra vnitra Petera Beutha. Informují o tom Novinky.cz.

Aféry spustily výhružné e-maily zaslané místopředsedkyni německé postkomunistické strany Levice Janine Wisslerové, kterou odesílatel opatřil podpisem NSU 2.0. Zkratka odkazuje na skupinu hlásící se k odkazu neonacistického Národněsocialistického podzemí (NSU), které v letech 2000 až 2007 zabilo deset lidí převážně tureckého původu.

Dosavadní vyšetřování zjistilo, že před odesláním výhružných dopisů byla na počítačích hesenské policie vyhledávána neveřejná osobní data o Wisslerové a o právničce Sedě Basayové-Yildizové, která obdržela podobné hrozby již v roce 2018. Kdo vyhledával v databázi informace o obou ženách, dosud není zřejmé.

Hesenský ministr vnitra Beuth uvedl, že Münch svým rozhodnutím podat demisi a odejít do předčasného důchodu po téměř deseti letech ve funkci policejního prezidenta přebírá odpovědnost za pochybení, které sám nezpůsobil.

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

Přečteno: 463x
 

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Extremismus, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo