romea - logo
24. června 2021 (čtvrtek)
svátek má Jan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Novinky.cz: V Hesensku kvůli výhružkám extremistů levicové političce odstoupil policejní prezident. Stopy pachatelů vedou do policie

16.7.2020 11:42
Policie v Německu, ilustrační foto
Policie v Německu, ilustrační foto

Policejní prezident v německém Hesensku Udo Münch odstoupil v úterý kvůli aféře s vyhrůžkami levicové političce, z nichž jsou podezřelí pravicoví extremisté. Stopy pachatelů vedou k policii, informovala agentura DPA s odvoláním na zemského ministra vnitra Petera Beutha. Informují o tom Novinky.cz.

Aféry spustily výhružné e-maily zaslané místopředsedkyni německé postkomunistické strany Levice Janine Wisslerové, kterou odesílatel opatřil podpisem NSU 2.0. Zkratka odkazuje na skupinu hlásící se k odkazu neonacistického Národněsocialistického podzemí (NSU), které v letech 2000 až 2007 zabilo deset lidí převážně tureckého původu.

Dosavadní vyšetřování zjistilo, že před odesláním výhružných dopisů byla na počítačích hesenské policie vyhledávána neveřejná osobní data o Wisslerové a o právničce Sedě Basayové-Yildizové, která obdržela podobné hrozby již v roce 2018. Kdo vyhledával v databázi informace o obou ženách, dosud není zřejmé.

Hesenský ministr vnitra Beuth uvedl, že Münch svým rozhodnutím podat demisi a odejít do předčasného důchodu po téměř deseti letech ve funkci policejního prezidenta přebírá odpovědnost za pochybení, které sám nezpůsobil.

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

Přečteno: 494x
 

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Extremismus, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo