romea - logo
30. října 2020 (pátek)
svátek má Tadeáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Novou romskou zmocněnkyní vlády slovenské vlády má být Andrea Bučková

31.3.2020 12:33, (AKTUALIZOVÁNO 20:49)
Andrea Bučková (FOTO: Chad Evans Wyatt)
Andrea Bučková (FOTO: Chad Evans Wyatt)

Novou zmocněnkyní vlády Slovenské republiky pro romské komunity by se měla od 1. dubna stát bývalá ředitelka jednoho z odborů úřadu romského zmocněnce Andrea Bučková. Návrh na její jmenování je v nezařazených materiálech na jednání vlády. Informuje o tom TASR.

"Současná krizová situace s COVID-19 si žádá schopného odpovědného pracovitého zkušeného manažera, který dokáže pracovat ihned, nepotřebuje rok nebo dva, aby se zorientoval v tématu a přemýšlel nad strategií. Není politickou nominantkou, ale dlouholetou expertkou," uvedl europoslanec za OĽANO Peter Pollák ke jmenování Bučkové.

"Andrea Bučková je Romka z Banské Bystrice, která, podobně jako já, procházela různými pozicemi od regionální pracovnice, až po vysoké řídící funkce. Má za sebou výsledky. Ti, co ji znáte, víte, že vždy pracovala v maximálním nasazení a oddanosti romskému tématu, nikdy se nedívá na hodinky, ale na odvedenou práci. Pro mnohé je zatím neznámá, ale jsem si jistý, že ji poznáte - budou za ni mluvit její vlastní výsledky," dodal Pollák.

Bučková pracovala na úřadu zmocněnce v období, kdy ho vedl současný europoslanec, expert OĽaNO na romskou problematiku Peter Pollák. Od října 2012 do července 2016 působila jako ředitelka odboru rozvojových projektů, monitorování a hodnocení. Na úřadě působila iv letech 2004 až 2008, kdy byly zmocněnkyně Klára Orgovánová a Anita Botošová, Bučková byla regionální koordinátorkou, později ředitelkou odboru metodiky a koordinace regionů.

Zastávala také pozice na úřadu práce, sociálních věcí a rodiny či Fondu sociálního rozvoje, v posledním období byla na Ministerstvu práce, sociálních věcí a rodiny SR věcnou gestorkou horizontálních principů rovnost příležitostí, rovnost pohlaví a nediskriminace.

Bučková, která bude v pořadí osmou na postu zmocněnce vlády SR pro romské komunity, nahradí v čele úřadu Ábela Ravasze (Most-Híd), který úřad vedl od dubna 2016.

Přečteno: 955x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Zmocněnec, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo