romea - logo
12. srpna 2022 (pátek)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Novou romskou zmocněnkyní vlády slovenské vlády má být Andrea Bučková

31.3.2020 12:33, (AKTUALIZOVÁNO 20:49)
Andrea Bučková (FOTO: Chad Evans Wyatt)
Andrea Bučková (FOTO: Chad Evans Wyatt)

Novou zmocněnkyní vlády Slovenské republiky pro romské komunity by se měla od 1. dubna stát bývalá ředitelka jednoho z odborů úřadu romského zmocněnce Andrea Bučková. Návrh na její jmenování je v nezařazených materiálech na jednání vlády. Informuje o tom TASR.

"Současná krizová situace s COVID-19 si žádá schopného odpovědného pracovitého zkušeného manažera, který dokáže pracovat ihned, nepotřebuje rok nebo dva, aby se zorientoval v tématu a přemýšlel nad strategií. Není politickou nominantkou, ale dlouholetou expertkou," uvedl europoslanec za OĽANO Peter Pollák ke jmenování Bučkové.

"Andrea Bučková je Romka z Banské Bystrice, která, podobně jako já, procházela různými pozicemi od regionální pracovnice, až po vysoké řídící funkce. Má za sebou výsledky. Ti, co ji znáte, víte, že vždy pracovala v maximálním nasazení a oddanosti romskému tématu, nikdy se nedívá na hodinky, ale na odvedenou práci. Pro mnohé je zatím neznámá, ale jsem si jistý, že ji poznáte - budou za ni mluvit její vlastní výsledky," dodal Pollák.

Bučková pracovala na úřadu zmocněnce v období, kdy ho vedl současný europoslanec, expert OĽaNO na romskou problematiku Peter Pollák. Od října 2012 do července 2016 působila jako ředitelka odboru rozvojových projektů, monitorování a hodnocení. Na úřadě působila iv letech 2004 až 2008, kdy byly zmocněnkyně Klára Orgovánová a Anita Botošová, Bučková byla regionální koordinátorkou, později ředitelkou odboru metodiky a koordinace regionů.

Zastávala také pozice na úřadu práce, sociálních věcí a rodiny či Fondu sociálního rozvoje, v posledním období byla na Ministerstvu práce, sociálních věcí a rodiny SR věcnou gestorkou horizontálních principů rovnost příležitostí, rovnost pohlaví a nediskriminace.

Bučková, která bude v pořadí osmou na postu zmocněnce vlády SR pro romské komunity, nahradí v čele úřadu Ábela Ravasze (Most-Híd), který úřad vedl od dubna 2016.

Přečteno: 1108x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Zmocněnec, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo