romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Obří zátah proti neonacistům v Německu. Zadrženy čtyři osoby, padesát lidí bylo obviněno

7.4.2022 9:12
Ilustrační Foto: archiv Romea.cz
Ilustrační Foto: archiv Romea.cz

Na osm set německých vyšetřovatelů ve středu provedlo v jedenácti spolkových zemích zátah proti pravicovým extremistům. Zadrženy byly čtyři osoby z okolí organizace bojových sportů z Eisenachu, informovala podle agentury DPA mluvčí spolkového státního zastupitelství v Karlsruhe. Padesát lidí bylo obviněno. Jde mimo jiné o členy zakázané sítě Combat 18 nebo organizace Atomwaffen Division. Nacistické uskupení původně ze Spojených států se netajilo úmyslem rozpoutat v Německu rasovou válku.

Mezi podezřelými je podle německých médií i aktivní voják bundeswehru v hodnosti poddůstojníka. Razie u možných neonacistů jsou podle šéfa německé kontrarozvědky Thomase Haldenwanga "důležitým úderem proti násilnické pravicově extremistické scéně a velký úspěch bezpečnostních úřadů".

"Proti snahám o navázání na zakázané organizace postupujeme stejně důsledně jako proti krajně pravicové scéně v prostředí bojových sportů," ujistil Haldenwang.

Část obvinění se týká pokusů o vytvoření teroristického uskupení a členství v něm, další pak členství v kriminální skupině. Jiní obvinění čelí podezření, že navzdory úřednímu zákazu pokračovali v činnosti neonacistického spolku, cituje Česká televize německý web Der Spiegel.

Přečteno: 660x
 

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Extremismus, Neonacismus, Rasismus, Xenofobie, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo