romea - logo
15. srpna 2022 (pondělí)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Odvolací soud v USA potvrdil trest smrti muži, který postřílel devět černochů

26.8.2021 17:09
Dylann Roof
Dylann Roof

Americký federální odvolací soud potvrdil trest smrti pro bělocha Dylanna Roofa, který v červnu 2015 postřílel v kostele černošské evangelické komunity v Charlestonu v Jižní Karolíně devět černošských věřících. Informovaly o tom agentury Reuters a AP.

Roof v odvolání mimo jiné tvrdil, že měl být prohlášen nezpůsobilým stanout před soudem, který dříve rozhodl o jeho vině. Tříčlenný panel soudců odvolacího soudu v Richmondu ve Virginii však tento argument odmítl.

"Prostým záznamem či rozborem zákonů a precedentů nelze vyjádřit celou hrůzu toho, co Roof udělal," uvedli ve svém komentáři soudci. "Za jeho zločiny mu přísluší nejtěžší trest, jaký může spravedlivá společnost uložit," dodali.

Roof se dříve k činu přiznal. Vyšetřovatelům sdělil, že chtěl rozpoutat rasovou válku. Svůj čin plánoval několik měsíců a před útokem zveřejnil na internetu rasistický manifest, ve kterém hlásal nenávist k "hloupým a násilnickým" černochům. V prosinci 2016 ho porota shledala vinným v 33 bodech obžaloby. V lednu 2017 byl nad Roofem vynesen trest smrti.

Přečteno: 1405x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

USA, Rasismus, Extremismus, Terorismus, VraždaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo